Абромавичус назвав найкращого кандидата на пост прем'єра

10 березня 2016, 11:24
Очолити уряд, на думку Айвараса Абромавичуса, має Наталія Яресько - у неї незаплямована репутація та довіра з боку західних партнерів

Про це заявив Айварас Абромавичус під час 12 щорічної інвестиційної конференції ІК Dragon Capital.

Для проведення реформ, вважає він, потрібно змінити прем’єра. Наразі є криза довіри та цінностей, яка негативно впливає на українську економіку.

Відео дня

"Прем’єру вже була показана червона картка. І так як є криза недовіри, то замінити потрібно на людину із незаплямованою репутацією. І Наталія Яресько саме така людина", - переконаний Абромавічус.

Крім того, політик вважає, що його відставка була холодним душем і мала позитивний вплив на просування реформ.

"До моєї відставки шансів призначити технократичний уряд не було взагалі. Окрім того, дуже мало людей знають, що секретаріат кабінету міністрів дуже сповільнює проведення реформ. Є міністр кабінету міністрів, і його команда мало не більша за увесь кабінет міністрів – це більше 700 працівників, які відповідають за те, що там місяцями циркулюють документи і нікуди не йдуть. Прем’єр-міністр збиравсяся скоротити близько сотні працівників зі свого штату секретаріату", - прокоментував позитивні зрушення, які відбуваються наразі, політик.

На його думку, говорячи про політичну кризу в Україні, слід говорити не про окремі особистості, а про інституції.

"Якщо хтось піде, а організація сильна сама по собі, це не позначиться на роботі інституції. У мене була досить цікава робота, у мене була хороша команда. Я жодної людини не знаю, яка була б проти того, що я проводив у міністерстві. Але, на жаль, я думаю, що я деякі мости вже спалив, і мені буде дуже важко повернутися у Кабмін, якщо буде створено новий Уряд. Хоча може й станеться якесь диво", - заявив Абромавичус.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада не змогла відправити Кабінет міністрів у відставку, хоча раніше визнала роботу уряду на чолі з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком незадовільною.

Це призвело до політичної кризи в країні: з парламентської коаліції вийшли Батьківщина і Самопоміч, залишивши в ній Блок Петра Порошенка і Народний Фронт. Самі народні депутати розходяться в думках, чи існує тепер коаліція.

НВ із посиланням на джерела писало, що очолити новий уряд технократів погодилася Наталія Яресько за умови, що людей в команду пропонує вона, і вже веде переговори з тими, кого хоче бачити у новому уряді. Зміна Кабміну повинна відбутися найближчим часом, казали співрозмовники.

Водночас британське видання Financial Times зауважило, що українська владна верхівка розглядає на пост прем'єр-міністра не тільки главу Мінфіну Наталію Яресько, але і спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X