Абромавичус назвав головний провал і основні досягнення Мінекономіки

3 лютого 2016, 12:48
674
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Айварас Абромавичус дав інтерв'ю перед рішенням піти у відставку

Головною невиконаною метою Міністерства економічного розвитку і торгівлі в 2015 році є приватизація. Про це заявив глава відомства Айварас Абромавічус в інтерв'ю ЛігаБізнесІнформ, яке було взято до його рішення піти у відставку

Він зазначив, що це завдання переноситься на 2016 рік.

"Є хороші шанси внести необхідні зміни і залучити в країну іноземні інвестиції, в тому числі і шляхом продажу найбільших держкомпаній. А уряд і ФДМУ повинні сконцентруватися на приватизації 22 компаній першої групи і, за нашим планом, протягом двох років прозоро їх продати. Приватизація це, насамперед, модернізація нашої економіки, створення робочих місць і залучення інвестицій", - сказав міністр.

Крім того, він назвав держпідприємства лігвом корупції.

"Хоча є кілька хороших прикладів, де ситуація все-таки кардинально змінилася - той самий Нафтогаз, Укргазвидобування", - уточнив Абромавичус.

Міністр також підкреслив необхідність внести зміни в законодавство, щоб ліквідувати рейдерські схеми приватизації підприємств, коли олігархи купують пакети акцій у 5-10%, і відбивають у інших інвесторів бажання купувати підприємства.

Водночас головними досягненнями в 2015 році Абромавичус назвав макроекономічну стабілізацію та проведення реформи публічних закупівель.

"Почали проводити електронні торги, що дозволило різко скоротити масштаби корупції, змінили законодавство. До вересня цього року, думаю, переведемо всі закупівлі в електронну форму ... Думаю, в цьому році має початися економічне зростання і ми повинні продовжувати зменшувати роль держави в економіці", - розповів міністр.

Нагадаємо, міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичюс заявив про рішення піти у відставку. Він заявив, що представники влади блокують його ініціативи і звинуватив у цьому, зокрема, заступник голови фракції Блок Петра Порошенка Ігоря Кононенка. Політик у відповідь заявив, що це лише спроба перекласти відповідальність за невдачі у роботі МЕРТ.

На посаду міністра Абромавичус був призначений 2 грудня 2014 року. Журналісти та експерти називають Абромавічюса одним з представників "спецназу реформ" - команди закордонних реформаторів, які працюють на державних посадах в Україні.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Події

Вчора, 17:32

article_img
Новий союзник Порошенка, неполітичні повії і багато Коломойського. Найкраще за тиждень за версією головного редактора NV.ua
Події

Вчора, 07:05

article_img
Добре ім'я. Найпопулярніші імена новонароджених в Україні та світі
Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Забой. Життя та смерть донбаського журналу українською, який знищили більшовики

Головне

Наукпоп

Вчора, 15:52

article_img
Кривавий Місяць. Сьогоднi на жителів Землі чекає незвичайне затемнення
Лонгріди

Вчора, 16:54

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину
Події

Вчора, 18:51

article_img
Внаслідок обстрілу бойовиків один український військовий отримав поранення – ООС