Макрофінансова допомога. В Євросоюзі назвали головні умови для отримання Україною траншу в 600 млн євро

8 червня 2021, 11:31

В Єврокомісії утрималися від прогнозів щодо термінів, в які Україна може отримати 600 млн євро макрофінансової допомоги.

В Європейській комісії заявили, що надання Україні нового траншу макрофінасовой допомоги в 600 млн євро залежить перш за все від проведення реформи системи правосуддя.

Відео дня

Про це в коментарі Європейської правді заявила глава групи підтримки України в Єврокомісії Катаріна Матернова.

Вона підкреслила, що Україні відомі вимоги, при яких уряд отримає 600 млн євро.

«Але головне з них - це реформування Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя», - підкреслила Матернова.

Також вона додала, що до головних вимог варто було б зарахувати виконання всіх вимог МВФ, що стосуються збереження незалежності НАБУ.

«Ми за замовчуванням підтримуємо умови вашої угоди з МВФ, тому що збереження співробітництва з НАБУ - це базова вимога, ми не можемо навіть почати оцінки прогресу, якщо немає співпраці з МВФ», - зазначила представниця Єврокомісії.

Також вона утрималася від прогнозів щодо можливих термінів отримання макрофінансової допомоги.

Нагадаємо, що перші 600 млн євро макрофінансової допомоги Єврокомісія виплатила Україні в грудні минулого року.

Тоді в Єврокомісії відзначили, що ця виплата буде сприяти макрофінансової стабільності в Україні, «дозволяючи їй виділяти ресурси на пом'якшення серйозних негативних соціально-економічних наслідків пандемії коронавируса».

Представники Єврокомісії та уряду України підписали Меморандум про взаєморозуміння влітку 2020 року. Він був ратифікований парламентом у вересні.

Під час візиту в Україну в кінці вересня 2020 року голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз готовий надати Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги , однак для цього країні потрібно конструктивно взаємодіяти з МВФ і виконати вимоги, що стосуються верховенства права.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X