20 банків можуть отримати статус проблемного

11 липня 2017, 17:15
1350
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
20 банків можуть отримати статус проблемного  - фото

Фото: zib.com.ua

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об'єднань, на сьогоднішній день 20 банків мають капітал нижче 200 млн грн

Фінустанови не впоралися із завданням щодо докапіталізації

Згідно із законодавством, акціонери маленьких банків повинні були до 11 липня поповнити банк до 200 млн грн.

Такі вимоги були виставлені перед банками ще в квітні 2016 року. Таким чином, у менеджменту і власників банків було більше року, щоб знайти гроші. Тепер НБУ може визнати їхні банки проблемними.

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об'єднань, на сьогоднішній день 20 банків мають капітал нижче 200 млн грн, підрахували в FinClub.

З 20 банків дві установи усвідомили, що не зможуть докапіталізуватися. Але якщо в минулому році такі банки могли лише оголосити самоліквідацію, то з квітня вони можуть повернути НБУ банківську ліцензію та продовжити працювати на ринку як юрособа, фінансова або факторингова компанія, або стати учасником фондового ринку.

Так, гроші в графі "незареєстрований статутний капітал" Вернум і Альтбанк мали ще за підсумками I кварталу і з того часу він не змінився. Акціонери банку Січ затвердили новий статут з капіталом 200 млн грн на позачергових зборах 26 червня. Акціонери Айбокс Банку - 30 травня, а акціонери Кредит Оптима Банку - 25 травня. Але документи поки перебувають на розгляді в НБУ.

Серед тих, хто "спізнюється", є навіть банки з іноземними власниками: Агропросперіс Банк, Комерційний індустріальний банк, Скай Банк.

Agro Holdings Ukraine Ltd. вніс 50 млн грн на рахунок АП Банку на початку травня, а 18-го числа банк подав в НБУ документи для узгодження нового статуту.

У березні Регіон-банк повідомив про додаткову емісію на 80 млн грн, відтоді його новий власник Аріф Бабаєв перейменував установу в Скай Банк і переніс його до Києва. У прес-службі банку уточнили НВ Бізнес, що ця сума у повному обсязі вже перерахована на рахунок банку, і його капітал наразі становить понад 200 млн грн, що відповідає вимогам регулятора.

Чекають відповідей від регулятора і в Укрбудінвестбанку.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

Вчора, 16:10

thumb img
Амбромавічус і Данилюк. Що вони роблять поруч із Зеленським?
9229
Компанії/Ринки

Вчора, 13:55

thumb img
Комітет Європарламенту схвалив директиву про Північний потік-2
6860
Економіка

Вчора, 09:11

thumb img
Голобородько МВФ посилав, але так не буде. Ніхто не збирається сваритися - Зеленський
6721

Головне

Політика

Сьогодні, 09:59

thumb img
"Донори" Батьківщини виявилися пов'язаними з "газовою справою" Онищенка - розслідування
Компанії/Ринки

Сьогодні, 11:23

thumb img
Нафтогаз у квітні знизив ціни на газ
Країни

Сьогодні, 12:34

thumb img
Столицю Казахстану Астану офіційно перейменували в Нурсултан