15 канадських виробників поставлятимуть в Україну яловичину та свинину

12 січня 2016, 14:50
Україна дозволила імпортувати яловичину та свинину з Канади без додаткової сертифікації в рамках підготовки до запровадження зони вільної торгівлі (ЗВТ) між країнами

"Україна дозволила експорт свинини та яловичини з будь-якого канадського федерально зареєстрованого підприємства, що відповідає критеріям сертифікації", - повідомляється на офіційній сторінці Міністерства сільського господарства Канади, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Відповідно до заяви канадського відомства, 15 канадських виробників яловичини та свинини отримали право експортувати свою продукцію після інспекції у вересні 2015 року, проведеної українською владою. Загалом 27 підприємств мають дозвіл на експорт.

Як вважають у міністерстві, доступ на український ринок буде щорічно приносити канадським виробникам яловичини й свинини до $50 млн. За даними відомства, в 2014 році в Україну було експортовано сільськогосподарської продукції, продовольства і морепродуктів на $35,7 млн.

Зазначається, що Україна та Канада в даний час проводять юридичний аналіз узгодженого тексту угоди, і як тільки він буде підписаний, сторони можуть приступити до імплементації.

"Угода призведе до ліквідації всіх несільськогосподарських тарифів і переважної більшості сільськогосподарських тарифів в Україні, в тому числі на канадську яловичину, певну свинину, бобові, крупи, рибу й морепродукти, масло каноли, оброблені харчові продукти й тваринні корми", - зазначили в Міністерстві сільського господарства Канади.

Загальний обсяг двосторонньої торгівлі між Канадою та Україною в середньому становив $293,3 млн з 2012 по 2014 рік, і, як очікується, збільшиться на 19% в результаті угоди про ЗВТ.

Нагадаємо, у грудні міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд заявила про те, що протягом найближчих п'яти років Канада виділить 13 мільйонів доларів на підтримку малого та середнього бізнесу в Україні та розвиток двосторонньої торгівлі між двома країнами.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X