1372$ у Швеції, 583$ у Польші, 257$ в Україні. Мінекономіки створило інфографіку про вартість газу для населення в Європі

11 травня 2016, 10:57
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на базі даних Євростату підготувало інфографіку про вартість природного газу для населення в Европі

"Кінцева роздрібна ціна природного газу для населення в Україні залишається однією з найнижчих в Європі, хоча наша країна не є нетто-експортером блакитного палива", - зазначили в міністерстві.

Відео дня

“Сьогодні Нафтогаз України купує природний газ для потреб населення за найвигіднішою ціною, не керуючись жодними політичними домовленостями. Якби ми не перестали імпортувати газ за сумнозвісним газовим контрактом з Росією, переплата за два роки становила би 20,5 млрд доларів”, - прокоментувала перший заступник міністра економічного розвитку Юлія Ковалів.

Зазначається, що 185$ за 1000 куб. м природного газу - це роздрібна ціна блакитного палива, яка складається з ціни газу на німецькому хабі (146$) + доставка до України, тариф на розподіл та ПДВ.

"Раніше український газ продавався за операційною собівартістю 1590 грн за 1000 куб. м. В ціну не закладалися кошти на геологічну розвідку, розробку нових родовищ, буріння і таке інше", - пояснили в Мінекономіки.

Нагадаємо, з 1 травня в Україні ввели єдину ціну на газ для населення, тариф зріс до 6,88 грн за куб. м.

Редактор: Марія Кабацій

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X