Приват, mono та Альфа. Скільки грошей українські банки виплатили у рамках програми єПідтримка

30 грудня 2021, 13:09

Державний ПриватБанк виплатив понад 2 млрд грн за програмою єПідтримка. monobank перерахував 1,8 млрд грн, Альфа — 150 млн грн.

Державний ПриватБанк оформив 3,85 млн карток для виплат 1000 грн за вакцинацію за програмою єПідтримка та нарахував на них понад 2 млрд грн, передає Інтерфакс-Україна .

У той же час станом на 29 грудня monobank виплатив українцям 1,8 млрд грн, з яких вони встигли витратити 400 млн грн. Також співзасновник необанку Олег Гороховський додав , що mono продовжить проводити виплати і після закінчення першої хвилі програми 29 грудня.

Відео дня

Станом на 28 грудня Альфа-Банк виплатив за програмою єПідтримка 150 млн грн.

За словами віце-прем'єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко, станом на 22 грудня 5,5 млн. українців відкрили карти для отримання 1000 грн за вакцинацію. 4,5 млн. українців подали заявки в додатку Дія, а понад 2,3 млн. українців вже отримали виплату в 1 тис. грн і витратили понад 200 млн грн.

Нагадаємо, що 19 грудня в Україні офіційно стартувала програма є Підтримка , яка передбачає виплату 1000 гривень усім українцям, повністю вакцинованим від COVID-19.

Кошти нараховують на спеціальні віртуальні картки, отримати їх готівкою неможливо. На сьогоднішній день такі картки оформляють шість банків: ПриватБанк, Monobank, Ощадбанк, Альфа-Банк, А-Банк та Укргазбанк.

На віртуальну тисячу гривень можна буде придбати послуги у трьох сферах – це культура, подорожі та спорт. Як вважають в Офісі президента та уряді, саме ці галузі найбільше постраждали від карантинів, тому кошти мають стати підтримкою для них.

Виплати можна витратити на:

  • подорожі в межах України (квитки на поїзд або літак);
  • квитки до кінотеатрів, театрів, музеїв, концертних залів, виставкових центрів;
  • абонементи у спортзали, фітнес-центри;
  • книги.

Окремий список послуг буде розроблено для людей віком від 60 років — вони зможуть витратити 1 тисячу гривень на ліки та інші соціальні потреби (список Кабмін уточнить пізніше). Така опція стане доступною з січня 2022 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X