У НАЗК пояснили, чи потрібно декларувати «Вовину тисячу»

13 січня 2022, 15:34

У НАЗК пояснили, що отримані від держави кошти за програмою єПідтримка декларувати не треба.

У Нацагентстві щодо запобігання корупції заявили, що декларувати отриману за вакцинацію 1000 грн за програмою єПідтримка не потрібна, оскільки ці кошти не є доходом для декларування.

Відео дня

Про це йдеться у повідомленні Нацагентства.

У відомстві наголосили, що зазначену 1000 грн від держави громадяни отримують не у вигляді готівки, а у вигляді цифрового ваучера, який можна витратити лише на певний перелік послуг та товарів.

« Оскільки кошти, отримані в рамках Програми, надаватимуться виключно у безготівковій формі, зараховуватимуться на спеціальний рахунок, не оподатковуватимуться, то такі кошти не є доходом. Відтак їх не потрібно буде вказувати в декларації», — наголосили в агентстві.

У той же час, спеціальний рахунок необхідно вказати в розділі 12.1. Банківські та інші фінансові установи, в яких відкрито рахунки суб'єкта декларування або членів його сім'ї.

« Для громадянина, який бажає взяти участь у програмі, відкриватиметься віртуальний рахунок. Якщо такий рахунок буде відкрито протягом не менше половини днів протягом звітного періоду ( Для декларації перед звільненням) або на кінець звітного періоду ( для декларацій усіх видів), то його треба буде декларувати», - пояснили у відомстві.

У Нацагентстві зазначили, що відкритий поточний рахунок для зарахування допомоги у рамках програми є Підтримка закривається банком автоматично через чотири місяці з дня зарахування допомоги.

Кампанія декларування продовжується до 31 березня 2022 року.

Нагадаємо, що 19 грудня в Україні офіційно стартувала програма є Підтримка , яка передбачає виплату 1000 гривень усім українцям, повністю вакцинованим від COVID-19.

Кошти нараховують на спеціальні віртуальні картки, отримати їх готівкою неможливо. На сьогоднішній день такі картки оформляють ПриватБанк, Monobank, Ощадбанк, Альфа-Банк, А-Банк, Raiffeisen Bank та Укргазбанк.

На віртуальну тисячу гривень можна придбати послуги у трьох сферах – це культура, подорожі та спорт. Як вважають в Офісі президента та уряді, саме ці галузі найбільше постраждали від карантинів, тому кошти мають стати підтримкою для них.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X