Делегувати і не відволікатися. Топ-менеджер Socar Energy Ukraine про те, як дотримуватися work-life балансу

24 травня 2018, 12:53

Керівник HR-департаменту компанії Socar Energy Ukraine Олена Макарчук ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які її вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Я б не давала собі жодних порад, адже всі мої помилки і сумніви, той чи інший мій вибір або шлях, зробили мене такою, яка я є, і привели мене саме туди, де я перебуваю зараз – це моє місце, яке робить мене щасливою, і я приймаю його від життя з вдячністю.

Відео дня

Єдине, що я розхлюпала – я не встигла "дообійняти" своїх батьків, яких шалено люблю і завдяки підтримці яких я навчилася бачити світ розплющеними очима.

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Під час першої зустрічі з кандидатом, дуже важливо оцінити не тільки те, наскільки він підходить на посаду, а й те, наскільки Компанія (цінності, культура) підходить кандидату. І саме готовність обох сторін "бути, а не здаватися", є запорукою успіху правильного вибору.

Для нас важливо, щоб співробітник був готовий докладати зусилля і завжди робив "трохи більше", ніж від нього очікують. Важливо, коли людина говорить просто, але робить складні речі. Коли завжди дотримується принципу: завдання-дія-результат.

3. Які українські або закордонні компанії є для вас прикладом і чому у них варто повчитися?

У дуже багатьох українських і зарубіжних компаній є чому повчитися. Але я обережно ставлюся до різних прикладів успіху і завжди більш уважна до поразок. Оскільки кожен успіх – це не моментальний результат, а тривала щоденна робота, низка помилок, проб і ризикованих рішень.

Особисто для мене, завжди є прикладом більше люди, ніж компанії, оскільки саме вони роблять компанії живими.

© Good Wine

Якщо оцінювати українські компанії, з моєї точки зору, як споживача: я люблю Good Wine – за сервіс і унікальність формату, Планету Кіно за "помішаність" на клієнтоорієнтованості, Сільпо – за постійне вдосконалення процесів, за ультра-фреш і унікальні пропозиції власного імпорту.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

З останніх книг, які "зачепили":

© nastyacheto via Instagram

Шантарам Грегорі Робертса. Я читала її відносно довго, але враження від книги завжди були гострими: від зацікавленості до роздратування. Оскільки книга автобіографічна і занадто відкрита емоційно, вона змусила мене замислитися над тими речами, яких, можливо, я свідомо уникала у своєму житті. Книга була дуже складною для мене емоційно, можливо, тому і вразила.

© ozon.ru

Історія менеджера Джека Уелча. Це щира і відверта історія, в якій автор розповів про самого себе. Хоча книга відноситься до бізнес-літератури, для мене вона як раз була про конкретну людину, чесну, наполегливу, щиро люблячу рідних і колег, вимогливу до себе та інших. Вразила масштабність того, що вийшло у Уелча, незважаючи на складнощі й помилки.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Кадр з фільму Краща пропозиція / © Warner Bros.

Якщо говорити про улюблені фільми, я нещодавно відкрила для себе європейський кінематограф. Ці картини не настільки популярні в світі, як голлівудські, але вони дивовижні, вони справжні. На перший погляд, по проблематиці, вони далекі від бізнес-середовища, але тільки на перший погляд. Чим би ти не займався, неможливо домогтися успіху, якщо ти не захоплений і не натхненний тим, що ти робиш або тим, що тебе оточує. Перші дві картини, які мене вразили – Друге життя Уве і Краща пропозиція. Вони дуже яскраво відображають, як важливо не дивлячись ні на що, бути щирим і відданим у всьому, що ти робиш в житті: в роботі, в стосунках, в цінностях і в коханні.

5. Назвіть музичного виконавця, який по-справжньому "зачепив" вас останнім часом? (назвіть улюблену пісню).

Для мене музика – це дуже важлива складова мого життя. Моє "зачепило" залежить завжди від місця і настрою, отримую справжнє задоволення, починаючи від Гребенщикова, BB King і ZAZ – до Бумбокс і Без обмежень.

Але поділюся двома подіями цієї весни, на які потрапила абсолютно випадково, але які глибоко зачепили. Перший – 17-й Джаз-фестиваль Єдність, на якому відкрила для себе (на свій сором, я не великий любитель джазу) джазмена Володимира Соляника і кримсько-татарського гітариста Енвера Ізмайлова. Соляник вразив манерою спонтанної імпровізації і вмінням балансувати в "будь-яких" джазових тонах, проявляючи власну миттєву емоцію. Ізмайлов – віртуозною грою, молодістю азарту виконання. У програмі концерту не планувалася спільна імпровізація, але те, що вони зробили в кінці концерту втрьох з норвезьким гітаристом і спонтанним вокалом Валерія Чегляєва, змусило мене назавжди полюбити джаз. Вони не грали – вони жили, жартували, любили і підривали музикою емоції. А з урахуванням того, що це звучало зі сцени Національного академічного театру оперети – це звучало ще й джазово зухвало. Це було дуже круто.

Другий – клубний концерт Сергія Бабкіна. До концерту я чула тільки кілька його пісень і на концерт йшла без особливого ентузіазму. Бабкін вразив відмінним звуком, професіоналізмом і шалено глибокими текстами пісень. А зачепив до глибини – своєю відкритістю, грандіозною самовіддачею зі сцени, оголеними емоціями і чесністю. Світлий і щирий. Для мене це було – браво.

6. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох додатків ви вже не уявляєте свого життя?

Смартфон – це те, що зрослося вже з рукою і головою і без цього симбіозу ніяк не можна. Це міні-офіс, який мені допомагає максимально все встигати. Три основних додатки: Trello, Telegram, Apple Music

7. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Мені складно давати поради, оскільки поки що в мене погано виходить дотримуватися балансу. Як правило, роботі я віддаю більше часу, ніж сім'ї. Піклуватися про баланс особистого життя і роботи – це те, чому я зараз старанно вчуся. Намагаюся дотримуватися твердо кілька правил:

  • Встановлюю список пріоритетів в повсякденній роботі, щоб постійно не розриватися на "пожежні" ситуації.
  • Не заглиблююсь в деталі щодо кожного питання там, де можу делегувати, не втрачаючи повного огляду в цілому по кожній ситуації.
  • Намагаюся, перебуваючи вдома у вихідні дні, не займатися робочими питаннями. А перебуваючи на роботі – не відволікатися на сімейні питання. Адже уважність і чуйність у стосунках з родиною так само важлива, як і професійна компетентність. Так само з повагою ставлюся до особистого часу моїх підлеглих і колег.
  • Вчуся прислухатися до себе, роблячи паузи і "зависаючи", дозволяючи собі тимчасовий перепочинок, до того, як навалюється божевільна втома.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.
Показати ще новини
Радіо NV
X