Зубко розповів, скільки заощаджують на теплі ефективні ОСББ

6 вересня 2018, 20:11

За опалювальний сезон будинок може заощадити до 800 тис. грн.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко в ефірі Радіо НВ.

"Люди в цьому будинку почали рухатися простим напрямком - вони поміняли вікна у під'їзді. Це ОСББ. Вони залучили кошти, тобто взяли кредит, частину коштів заплатили за послуги наперед, а потім вже збирали їх з тих хто не міг вчасно надати кошти. Потім вони встановили індивідуальний тепловий пульт, який регулює подачу тепла. Наступний крок був ще простіший. Це реверсна подача тепла зверху в низ і навпаки. На жаль, не всі будинки мають таку можливість. Потім відбулося 70/30, тобто залучення державної муніципальної програми з утеплення. І наступний крок - це енергозбереження", - сказав він.

Відео дня

З його слів, зі встановленням будинкових теплових лічильників на всіх будинках знімуться питання поверховості, нормативності, знімуться ті норми, які працювали з 2017 року.

Також він зазначив, що нові введені державні будівельні норми стосуються не тільки будівництва, поверховості, паркінгу, а й класу енергоефективності будинку.

Раніше Зубко заявляв, що в 2018 році міністерство змінює 13 будівельних норм, з них чотири основних - про планування і забудову територій; про дошкільних установах; про вулиці і дорогах; а також про освітні установи.

Він нагадав, що перед вступом в силу нових норм деякі компанії подали позови до суду про зупинення дії ДБН Планування і забудова території, посилаюся на те, що дана ДБН завдасть їм матеріальний збиток.

В оновлених ДБН міністерство ввело "блакитні" лінії, що обмежують висотність забудови, і "зелені" лінії, що обмежують забудову зелених зон.

Також Мінрегіон обмежив щільність забудови, висотність забудови біля великих доріг для безпечної евакуації в разі надзвичайних ситуацій.

Крім того, нові ДБН регламентують питання парковок, енергоефективності будівель, а також евакуаційних виходів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X