Зростання сегменту торгової нерухомості і розквіт обміну квартир – огляд ринку нерухомості

21 квітня 2017, 20:46
Найголовніші події на ринку нерухомості від НВ Бізнес

1 Ринок торговельної нерухомості зростає

Ринок торговельної нерухомості не тільки ожив, але й демонструє помітні ознаки зростання. На ринок вивели величезний проект – ТРЦ Lavina Mall, на найближчі два роки заплановано будівництво трьох ТРЦ в найближчому передмісті.
А іноземний інвестор всерйоз зацікавився Україною. Очікується прихід H&M, а також інших великих рітейлерів.

Відео дня

Однак, не все так просто. Як пояснила директор департаменту торговельної нерухомості Colliers International (Україна) Наталія Кравець, до факторів, які знижують інтерес міжнародних рітейлерів, все ще відносяться: низький рівень статків населення, економічна нестабільність (високий рівень інфляції, слабка валюта, значне підвищення тарифів ЖКГ тощо), військові дії на Сході України, непрозорий ринок і складні митні процедури сертифікації.

"На нашому ринку близько 90% брендів працюють через франшизу та/або є українськими, тільки близько 10% становлять інтернаціональні бренди, які працюють через материнську компанію!", - пояснила вона.

У найближчій перспективі можливий вихід на ринок власних магазинів таких турецьких брендів, як: Collezione, Koton, Flo, DeFacto.

Головні умови іноземних компаній зрозумілі.

Серед ключових вимог - власник повністю компенсує оздоблювальні роботи, наприклад, у вигляді знижки за оренду, при цьому розмір орендного платежу має становити не більше 4-8%.

М'яко кажучи, умови невигідні. Виконати їх в українських реаліях важко.

Але власники торгової нерухомості намагаються йти на поступки, намагаючись заманити відомі бренди на наш ринок. Це сприяє розвитку комерційного сектора і дає надію покупцям.

2 У Києві і передмісті пропонують обміняти стару квартиру на нову

Послуга trade-in на автомобільному ринку не нова – взаємозалік старої речі при купівлі нової. По-простому, бартер або обмін. «Trade in» передбачає надання послуги за принципом "єдиного вікна": здав старий товар і, доплативши різницю, отримав натомість новий.

З'явилася вона і на ринку нерухомості в Києві та передмісті поруч забудовники пропонують обмін старої квартири на нову. Девелопери беруть на себе пошук покупця, рекламну кампанію об'єкту і так далі. Залишається тільки чекати угоди, а потім сплатити різницю у вартості нової квартири.

Однак, на думку Олексія Говоруна, заступника генерального директора з розвитку і маркетингу компанії ТММ, справжній trade in на ринку нерухомості можливий у разі структурованого брокериджу – тобто за умов виникнення великих гравців, які одночасно продають первинну нерухомість від забудовників і вторинну.

"Синергетичний ефект від такого бізнесу дасть можливість пропонувати trade-in на психологічно прийнятних для нового покупця нерухомості умовах", - наголосив він.

А поки забудовники пропонують інші інструменти для стимулювання платоспроможного клієнта – гнучкі умови розстрочки і зниження ставки початкового внеску.

3 НВ склав рейтинг ЖК за ціною квадратного метра

Покупців нерухомості завжди хвилює одне й те ж питання - ціна квадрата. Хоча по факту він має бути зовсім не першим. Адже купуємо ми не голі стіни і квадратні метри, а житло – в ідеалі зручне і придатне для життя, з функціональними, ергономічними плануваннями, розумною прибудинковою територією в енергоефективному будинку з використанням «зеленого будівництва».

Всі перелічені параметри – реалії ринку розвинених країн, де девелопери підлаштовуються під запити покупців. А правильний попит на якісні проекти породжує їх пропозицію.

В Україні все ще судять по вартості квадрата. Тому журнал Новое Время вирішив створити масштабний рейтинг найдорожчих і найдешевших новобудов України, де намагався не тільки вказати ціну в ЖК, але й їхні характеристики.

Найдоступніший ЖК розташований у Київській області в селищі міського типу (смт) Ворзель по вул. Кленова, 11б. Тут розташований ЖК Дубрівка Екоград. Вартість 1 кв. м тут становить 8,02 тис. грн.

А от найдорожчий ЖК розташований не в столиці, а в Дніпрі. Це проект Cascade Plaza (Катеринославський бульвар, 1). Вартість 1 кв. м становить 94,32 тис. грн.

Повний рейтинг по містах можна знайти у свіжому випуску журналу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X