Зростання попиту на склади і нові регіональні лідери – огляд ринку нерухомості

31 березня 2017, 19:25
Найголовніші події ринку нерухомості від НВ Бізнес

1 Знижується різниця в ціні між зданою в експлуатацію і нерухомістю, що будується

Зростання інтересу покупців до заміської забудови диктує свої умови на ринку.
Різниця в цінах на квартири в споруджуваних новобудовах по відношенню до житла, вже зданого в експлуатацію, в столичному регіоні поступово знижується. Про це свідчить дослідження експертів компанії Альянс Новобуд.

Відео дня

Так, на сьогодні різниця ціни квартири в будинку, запланованому до здачі в експлуатацію через квартал після оформлення угоди, в середньому по регіону становитиме близько 2,9% по відношенню до вартості вже готового житлового об'єкту. Хоча минулої осені цей показник становив 3,4%, а на початку минулого року – 5%. Таким чином, розмір середньостатистичної різниці скоротився на 42%.

Це найбільше падіння, але в цілому, відзначають аналітики Альянс Новобуд, за рік показники у всіх категоріях знизилися не менш ніж на третину від показників лютого 2016 року. Зокрема, економія на купівлю квартири, в яку можливо в'їхати через півроку, сьогодні складає 5,7% (проти 9,3% в минулому році); такої, що здається в експлуатацію через 3 квартали – 8,6% (проти 13,2%); доступною до заселення через рік – 11,4% (проти 16,5%); через півтора року – 17,1% (проти 21,5%).

Покупці цікавляться містами-сателітами, а забудовники активно освоюють цей ринок. Тут найчастіше споруджують будинки невисокої забудови, багато уваги приділяють зеленим зонам, паркам і скверам. Набирає популярності квартальна забудова.

2 Зростає попит на складську нерухомість

Комерційна нерухомість виходить зі сплячки. Консалтингова компанія CBRE Україна констатує зниження вакантності складських приміщень на 3 п.п. до 12% у 2016 році порівняно з 2015 роком.

У 2016 році відзначалося зростання попиту на складську нерухомість з боку великих ритейлерів продовольчого сегменту, електроніки та електронної комерції.

При цьому, якщо на початку року в загальній частині транзакцій переважали невеликі операції (на 2 000 - 5 000 кв. м), то в другому півріччі було укладено кілька середніх (5 001 - 10 000 кв. м) і великих (понад 10 000 кв. м) угод.

На даний момент на стадії будівництва знаходяться два складських комплекси: 3 черга SAN Factory (Київ) загальною складською площею 4 100 кв. м і склад MERX площею 22 000 кв. м, завершення будівництва яких заплановано на 2017 рік.

Крім того, в 2017 році очікується початок будівництва другої черги логістичного комплексу Amtel (Київська область).

Нова пропозиція становитиме 26 100 кв. м у 2017 році, включаючи 3 чергу SAN Factory (4 100 кв. м) і складський комплекс Merx (22 000 кв. м).

3 Лідерамми забудови стали Харків і Полтава

Поліпшення економічної ситуації сприяє пожвавленню ринку нерухомості і стимулює будівельну галузь до зростання.

Серед лідерів за обсягами нерухомості, що будується, Харківська, Полтавська, Дніпропетровська, Одеська та Київська області. Про це повідомляє Держстат.

Загалом у січні-лютому 2017 року українські будівельні підприємства виконали роботи на суму 8 млрд. 400 млн. грн. Обсяги робіт збільшилися за аналогічним періодом минулого року на 21%.

Будівництво житлових будинків піднялося на 23,4%, а будівництво нежитлових будівель – на 24,7%. Роботи з будівництва інженерних споруд зросли на 17,6%

У січні-лютому цього року у Харківській області було виконано будівельних робіт зі спорудження житла на 941 млн грн., у Дніпропетровській – 788 млн грн., в Одеській – на 767 млн грн., в Полтавській – на 735 млн грн., в Київській – на 481 млн грн.

Активно освоюють забудовники не тільки київський ринок і передмістя мегаполісу, але і регіони. Там вторинний фонд теж конкурує з первинною нерухомістю.
Ціни досить демократичні, залежать від місця розташування і етапу будівництва. Будують в областях як регіональний девелопери, так і імениті столичні компанії, наприклад Інтергал-Буд або ТММ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X