Зміна в держрегулюванні та повернення іноземних інвесторів – огляд ринку нерухомості

17 березня 2017, 18:10
Найважливіші новини ринку нерухомості за минулий тиждень від НВ Бізнес

1 Іноземні інвестори повертаються в нерухомість

Інвестиції іноземців в українську нерухомість у цьому році, за прогнозами, мають рекордно зрости. Цьому сприяє стабілізація економічної ситуації та прогнозоване зростання ВВП.

Як повідомляє ІП Столична нерухомість, керівник консалтингової компанії Urban Experts Віталій Бойко прогнозує прихід інвесторів в Україну.

«Зараз ринки Західної Європи не пропонують тієї прибутковості інвесторам, яка б могла бути їм цікавою, зараз це лише 2-3%. Це зовсім не ті відсотки заробітку, заради якого варто витрачати роки свого життя на реалізацію девелоперского проекту. Східна Європа пропонує трохи більше – 5-6% прибутковості, але тільки в тих дуже маленьких нішах, де ще не закритий попит. І тільки країни пострадянського простору можуть пропонувати більше 10% дохідності. Тому грошам вже особливо рухатися нікуди, окрім як йти в нашому напрямку», - наголосив він.

Розрив економічних зв'язків з Росією в цьому плані тільки зіграв нам на руку. Тому що раніше великі інвестори задивлялися на російський ринок, як на більший і потенційно привабливіший. Тепер же розв'язана РФ на Донбасі війна і анексія Криму істотне змінюють географію вкладень. І ринок нерухомості України має всі шанси для росту і розвитку в 2017 році.

Відео дня

2 В Україні спростили реєстрацію права власності на збудовану нерухомість

В Україні спростили процедуру реєстрації права на побудовану і реконструйовану нерухомість з 15 березня не потрібно подавати державному реєстратору документ, який свідчить про введення об'єкта в експлуатацію.

Потрібно буде лише повідомити його номер. При цьому процедура держреєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень передбачає використання державним реєстратором відомостей про об'єкт безпосередньо з окремих державних інформаційних систем, серед яких і Єдиний реєстр дозвільних документів.

Державний реєстратор формуватиме запити на отримання інформації з Єдиного реєстру документів за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру прав і отримувати необхідні дані в режимі реального часу.

3 Пайовий внесок для забудовників зберегли

Верховна Рада не змогла скасувати пайовий внесок для забудовників, який девелопери ще називають офіційним хабарем.

За прийняття відповідного законопроекту №3610 у першому читанні проголосували 138 народних депутатів при 226 мінімально необхідних.

Також депутати відмовилися направити законопроект на повторне перше читання або на доопрацювання.

За великим рахунком такі пайові внески – нонсенс для Європи, де панує соціально відповідальний бізнес.

Якщо хтось бере землю для забудови, він без будь-яких «внесків» зобов'язується побудувати дороги, соціальну інфраструктуру і таким чином сприяти розвитку міста. Своєрідний бартер.

В Україні зазвичай, щоб будувати безперешкодно, розповідають забудовники, потрібно офіційно заплатити цей внесок, а потім ще й займатися питаннями доріг та іншого.

Ініціювало скасування пайової участі МЕРТ. За їхніми підрахунками, якби вдалося прибрати цей податок на інвестиційну діяльність, то витрати девелоперського бізнесу скоротилися б практично вдвічі – до 2,056 млрд грн на рік.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X