Житловий застій. У Києві різко впав попит на нерухомість

18 січня 2018, 11:47

У минулому році будівельна галузь показала найгірші результати за останні п'ять років. Так, у Києві у 2017 році було продано 2350 квартир на первинному ринку і 3210 - на вторинному. При цьому у 2016-м за цей же період було укладено 4515 і 4960 договорів про продаж.

Про це повідомили у ARPA Real Estate, передає liga.net.

Скорочення кількості угод насамперед спостерігається в новобудовах, будівництво яких почалося у 2017-му році.

"Три роки тому не проданих після введення в експлуатацію квартир було близько 10%, сьогодны йдеться приблизно про 30%", - розповідає керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов.

Відео дня

Він також зазначає, що купівельна спроможність населення у гривні не змінилася, а у доларах скоротилася.

Також наголошується, що фінансовими інструментами для купівлі житла клієнти практично не користуються. Кредити на придбання нерухомості через високі іпотечні ставки (від 19 до 22% річних) і жорсткі вимоги до позичальників беруть не більш ніж 5% покупців житла.

У дослідженні City Development Solutions йдеться, що конкуренція на ринку нерухомості Києва посилюється. За підсумками 9 місяців, у столиці вівся продаж у 268 об'єктах, що на 25% більше порівняно з аналогічним періодом 2016 року.

Директор з економіки DIM group Віталій Тимошенко відзначає, що у 2018 році варто очікувати незначного збільшення вартості квадратного метра у гривневому еквіваленті - ціни скорректируются на індекс інфляції. Він також додає, що навіть якщо курс гривні різко знизиться, ціни на нерухомість зростатимуть із затримкою.

"За низької купівельної спроможності девелопери не можуть адекватно реагувати на курсові стрибки, адже різке, нехай навіть повністю виправдане, підвищення ціни призведе до зниження продажів", - каже Тимошенко.

Показати ще новини
Радіо НВ
X