Стандарти якості. Яким має бути сучасне житло

Людина оцінює новобудову комплексно, а не тільки «за одягом» (Фото:DIM)
Архітектура житлового комплексу, концепція та наповнення — це ті чинники, на які сьогодні звертає увагу вимогливий покупець. Втім, як відзначають учасники ринку, людина оцінює новобудову комплексно, а не тільки «за одягом». Адже за красивою обгорткою може ховатися далеко не найкращий товар. Саме тому поряд з естетикою архітектурного проекту з’являється попит на якість будівництва.
В останні роки українські будівельники стали активніше застосовувати прогресивні технології в житловій нерухомості. Мова про сучасне монолітно-каркасне житлове будівництво, технології утеплення та оздоблення фасадів, зокрема, вентильованих, про енергоефективність та застосування «розумного» інженерного обладнання в системах опалення, кондиціонування, вентиляції, зв’язку та безпеки.
Все це, за словами групи компаній DIM, дозволяє підвищити ступінь надійності, безпеки і комфортності будівлі, а в деяких випадках навіть знизити собівартість будівництва — завдяки грамотному управлінню, чіткому кошторису і надійним постачальникам.
Зменшити витрати можна також завдяки темпам робіт. Чим вони вище, тим менше забудовник витрачає на оренду техніки та оплату праці. Цегляне житлове будівництво — найтриваліше і найбільш трудомістке, воно забирає багато сил і ресурсів, а монолітно-каркасне із заповненням стін все тією ж цеглою, навпаки, дозволяє зводити будівлі швидко і з дотриманням всіх вимог і технологій.

У групі компаній DIM зробили вибір на користь цієї технології будівництва через три вагомі аргументи: міцність і надійність фундаменту і будівлі в цілому, довговічність конструкцій, а також широкий діапазон планувальних рішень, що дозволяє архітекторам творити. Розв’язує руки монолітно-каркасна технологія і в частині архітектурних рішень всього проекту: можна створювати тераси, придумувати нетипові форми громадських просторів, робити просторі та стильні лобі і вхідні групи. При цьому комплекси не втрачають унікальності, кожен ЖК має свою ідентичність і в частині дизайн-проекту, й у використовуваних матеріалах.
Стіни в більшості новобудов від DIM будуються з керамічної цегли високої міцності, яку виготовляють з натуральної глини. Вона стійка до несприятливих погодних умов, має гарну паропроникність, що дозволяє стінам «дихати», і низьку теплопровідність — вони зберігають тепло. Бонусом стає звуковідбивальна здатність цегли, тож сусідів чути не доведеться.
Для створення індивідуального стилю кожного комплексу використовується система вентильованого фасаду. Її головна перевага — можливість стін «дихати» завдяки проміжку між будівлею і облицювальним матеріалом. Це прибирає конденсат і в той же час облицювання додатково утеплює будинок. Вентильовані фасади дозволяють використовувати широку палітру матеріалів — від естетичної цегли до натурального каменю. Наприклад, фасади в ЖК бізнес-класу облицьовані натуральним каменем, що лише підкреслює статусність проекту.

Для утеплення стін застосовують міцну термостійку мінеральну вату компанії Rockwool. Цей матеріал довів свою надійність, екологічність і безпеку у всьому світі. Він виготовлений з каменю, тому не горить і запобігає поширенню вогню в разі надзвичайної ситуації.
Незалежно від класу комплексу в будинках встановлюють ліфти провідних міжнародних виробників. Наприклад, в сегменті комфорт+ якісні і надійні Otis або Mizui, в бізнес-класі — KONE, Schindler. А всі електрокомунікації в квартирах і в місцях загального користування виконані з високоякісної міді без сторонніх домішок. Це захищає електротехнічні вироби від нагрівання, потенційної загрози високих навантажень і короткого замикання.

Окремим пунктом в стандартах якості забудовника виступає енергоефективність комплексів. Високих показників досягають завдяки розумному підходу до використовуваних матеріалів, а також до вибору систем опалення.

У більшості будинків девелопера встановлені високотехнологічні індивідуальні системи опалення. Вони дозволяють жителям кожної квартири самостійно регулювати температуру батарей залежно від уподобань.
За комфортну температуру в квартирі і правильне природне освітлення також відповідає інноваційне архітектурне скло з магнетронним напиленням. Воно дозволяє сонячному світлу потрапляти в кімнату, але не пропускає тепло. Тому в квартирі завжди правильна інсоляція, але немає відчуття парильні.

Поки деякі девелопери тільки роблять перші кроки в енергоефективності та «зелених» технологіях будівництва, група компаній DIM першою в Україні подала свій житловий комплекс Park Lake City на проходження міжнародної сертифікації BREEAM. Це система оцінки екологічності будівель, яка підтверджує якість об'єкта і зокрема дає гарантію, що витрати на експлуатацію таких проектів будуть значно нижче, ніж у звичайних будинків. Доведено економію до 35% на споживанні ресурсів у сертифікованих проектах.
Як показує практика компанії, справді девелоперам в Україні можна будувати доступне якісне житло вже сьогодні. Потрібно лише самим спроектувати затребуваний ринком проект, прожити кожен етап на майданчику, вибирати надійних підрядників і скрупульозно підбирати матеріали. Таким чином і створюється довговічність, якість і естетика.