Забудовників хочуть змусити обладновувати ліфтами чотирьохповерхові будинки

19 березня 2019, 18:36

Мінрегіонбуд хоче змінити Державні будівельні норми щодо проектування ліфтів

Міністерство регіонального розвитку і будівництва України розглядає можливість введення обов’язкової норми проектування ліфтів у нових житлових будинках поверховістю від 4-х поверхів та рекомендувати їх встановлення у новозбудованому житлі поверховістю від 3-х поверхів. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду.

Відео дня

Відповідна пропозиція міститься у проекті нових Державних будівельних норм.

"Досі у наших ДБН щодо житлових будинків містяться застарілі норми щодо проектування ліфтів — обов’язкове їх встановлення в будинках заввишки 5 і більше поверхів. Ця норма міститься у ДБН 2005 року. Але сучасний світ ставить умови для підвищеної комфортності жителів будинків — у малоповерховій житловій забудові також мають бути вимоги до більш зручних та комфортних умов проживання людей. Тому ми наразі розглядаємо можливість оновити норми та рекомендувати проектувати ліфти у нових житлових будинках вище 3-х поверхів, а для будинків вище 4-х поверхів зробити це обов’язковою вимогою”, — зазначив заступник міністра Лев Парцхаладзе.

Згідно з пропозицією, рекомендується встановлювати пасажирські ліфти у будинках від 3-х поверхів (або з висотою між основним і верхнім житловим поверхами більше 8 м), обов’язково ж планується їх встановлювати в будинках поверховістю від 4-х (або з умовною висотою 11,2 м).

Раніше повідомлялося, що в Україні дозволять будувати багаторівневі підземні паркинги.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X