Цінове дно. Сергій Тігіпко купує Арену Сіті

23 квітня 2019, 08:50

Дмитро Фірташ продав частину торгово-офісного центру Арена Сіті бізнесменові Сергію Тігіпку. Тігіпко нарощує свій вплив на ринку нерухомості

Один з найвідоміших київських торгово-офісних центрів Арена Сіті проданий структурам Сергія Тігіпка. Про це НВ Бізнес повідомили три джерела: директор мережі торгових центрів, консультант з нерухомості та інвестиційний банкір. Продавцем стала Group DF Дмитра Фірташа. «Продано приміщення загальною площею 14 000 кв. м, торгової — 10 000 кв. м. Операція була дуже складною, оскільки деякі приміщення на перших поверхах Арени були продані раніше і в угоду не увійшли», — розповідає НВ Бізнес інвестиційний банкір, який побажав залишитися неназваним. Структури Дмитра Фірташа хотіли виручити за центр близько $20 млн, але сума угоди склала становила близько $13-15 млн. Представники Group DF і Сергія Тігіпка коментарів не надали.

Відео дня

Великий розпродаж

Group DF виставив на продаж Арену Сіті більше року тому, розповідає НВ Бізнес консультант з нерухомості. «Початкова сума становила близько $20 млн. Об'єкт дивилися представники практично всіх великих компаній, але в результаті він дістався структурам Сергія Тігіпка», — говорить він. І додає, що сума угоди значно нижче запитуваної і становить близько $13-15 млн.

Структури Дмитра Фірташа розпродають активи бізнесмена в сфері нерухомості останні кілька років. У вересні 2016 року олігарх передав своєму партнеру, девелоперу Вагіфу Алієву 50% часток у бізнес-центрі Парус. Фірташ продав структурам бізнесмена Володимира Зубика готель Санкт-Петербург на бул. Шевченка за $15 млн, раніше писав НВ Бізнес. Інтергал-Буд Зубика займається її реконструкцією, а відкрити на місці Санкт-Петербурга чотиризірковий готель орієнтовно планується через два роки.

Новий інвестор

Арена Сіті — привабливий торгово-офісний центр, який завжди буде користуватися попитом, говорить співвласник девелоперської компанії XXI Століття Олег Салмін. «Усередині доведеться провести ремонт приміщень», — додає він. Але навіть зараз здавати офіси, які входять до складу Арена Сіті, можна за $25-30 за один квадратний метр на місяць. Це максимальна орендна плата в Києві. За приміщення під ресторани можна виручити ще більше. Дешевше ніж за $50 за кв. м майданчик для закладу громадського харчування в цьому районі не знайти, констатує генеральний директор компанії Ресторанний консалтинг Ольга Насонова. Для порівняння: середня ставка для рестораторів у Києві становить $25-30 за кв. м. «В Арені багато ресторанів і місце користується великою популярністю у туристів. Наприклад, тут дуже добре працюють ресторани The Burger, The Cake, Vapiano й ін.», — говорить Насонова. Інвесторів, які зацікавлені відкривати в цьому районі заклад громадського харчування, багато.

Зараз ціни на нерухомість перебувають на дні, констатує Олег Салмін. Це і приваблює потенційних інвесторів, найбільшим серед яких є інвестиційна компанія Dragon Capital. Ринок комерційної нерухомості поступово відновлюється. За даними консультантів з нерухомості, вакантність на київському ринку офісів становить близько 6%, а торгівлі — близько 3%.

Сергій Тігіпко нарощує свою присутність на київському ринку нерухомості. На території Кузні на Рибальському, яку бізнесмен викупив у президента Петра Порошенка і депутата від БПП Ігоря Кононенка, Тігіпко разом з девелоперською компанією City One Development Валерія Кодецького планує реалізувати масштабний проект Lipki Island. Сума інвестицій може скласти $600 млн. На території підприємства планується побудувати офісний центр класу «А» орендною площею близько 50 000 кв. м, а також 36 будинків від 2 до 30 поверхів на 6 200 квартир.

 

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X