Верховна Рада зобов'язала сертифікувати енергоефективність будівель

22 червня 2017, 16:57
Верховна Рада України ввела обов'язкову сертифікацію енергоефективності будівель і об'єктів будівництва

За прийняття в цілому законопроекту №4941-д проголосували 259 депутатів при мінімально необхідних 226, передають Українські новини.

Згідно з ним, передбачається введення обов'язкової сертифікації енергоефективності для об'єктів будівництва, будівель і частин будівель, що здаються в оренду на термін більше 1 року, для будівель з опалювальною площею понад 250 кв. м, в яких розташовані державні органи і проводиться прийом громадян (останні - в разі проведення реконструкції).

Відео дня

Згідно з текстом законопроекту, передбачається, що термін дії сертифіката енергетичної ефективності буде становити 10 років.

Ця сертифікація також обов'язкова для об'єктів будівництва із середнім і значним класом наслідків.

Клас енергетичної ефективності будівель, що приймаються в експлуатацію, повинен бути не нижче діючих на дату початку виконання будівельних робіт мінімальних вимог по енергетичній ефективності.

Положення закону про обов'язкову сертифікацію не поширюватимуться на об'єкти культурної спадщини, будівлі промислового і сільськогосподарського призначення, об'єкти енергетики, транспорту, зв'язку та оборони, складські приміщення, культові споруди (наприклад, церкви), тимчасові споруди, в тому числі призначені для здійснення підприємницької діяльності, а також на окремо розташовані будинки з опалювальною площею менше 50 кв. м і індивідуальні будинки (крім випадків отримання державної підтримки на здійснення термомодернізації або сертифікації таких будинків за бажанням власника).

Мінімальні вимоги до енергоефективності будівель будуть переглядатися раз на 5 років.

Згідно з перехідними положеннями документа, закон вводиться в дію через 1 рік з дня набрання ним чинності, крім положень щодо обов'язкової наявності сертифікату енергоефективності, які вводяться в дію з 1 липня 2019 року.

Нагадаємо, що 4 квітня Верховна Рада прийняла законопроект Про енергетичну ефективність будівель за основу.

Показати ще новини
Радіо NV
X