Верховна Рада зобов'язала сертифікувати енергоефективність будівель
За прийняття в цілому законопроекту №4941-д проголосували 259 депутатів при мінімально необхідних 226, передають Українські новини.
Згідно з ним, передбачається введення обов'язкової сертифікації енергоефективності для об'єктів будівництва, будівель і частин будівель, що здаються в оренду на термін більше 1 року, для будівель з опалювальною площею понад 250 кв. м, в яких розташовані державні органи і проводиться прийом громадян (останні - в разі проведення реконструкції).
Згідно з текстом законопроекту, передбачається, що термін дії сертифіката енергетичної ефективності буде становити 10 років.
Ця сертифікація також обов'язкова для об'єктів будівництва із середнім і значним класом наслідків.
Клас енергетичної ефективності будівель, що приймаються в експлуатацію, повинен бути не нижче діючих на дату початку виконання будівельних робіт мінімальних вимог по енергетичній ефективності.
Положення закону про обов'язкову сертифікацію не поширюватимуться на об'єкти культурної спадщини, будівлі промислового і сільськогосподарського призначення, об'єкти енергетики, транспорту, зв'язку та оборони, складські приміщення, культові споруди (наприклад, церкви), тимчасові споруди, в тому числі призначені для здійснення підприємницької діяльності, а також на окремо розташовані будинки з опалювальною площею менше 50 кв. м і індивідуальні будинки (крім випадків отримання державної підтримки на здійснення термомодернізації або сертифікації таких будинків за бажанням власника).
Мінімальні вимоги до енергоефективності будівель будуть переглядатися раз на 5 років.
Згідно з перехідними положеннями документа, закон вводиться в дію через 1 рік з дня набрання ним чинності, крім положень щодо обов'язкової наявності сертифікату енергоефективності, які вводяться в дію з 1 липня 2019 року.
Нагадаємо, що 4 квітня Верховна Рада прийняла законопроект Про енергетичну ефективність будівель за основу.