В Україні задумалися про знесення старого житла

3 серпня 2018, 09:45

Мінрегіон активізував роботу з розробки законопроекту щодо вирішення проблеми з кварталами застарілого житлового фонду. Зараз розглядається два варіанти: знесення і реконструкція.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, передає прес-служба міністерства.

Відео дня

"Проектний інститут Діпромісто підготував першу редакцію законопроекту щодо реконструкції застарілого житла. Але ми хочемо врахувати всі проблемні питання, які хвилюють людей, і які, можливо, не увійшли в першу редакцію. Тому вирішили провести відкрите громадське обговорення, щоб доопрацювати його та доповнити і вже тільки після цього рекомендувати підтримати на Кабміні та виносити у Верховну Раду", - сказав він.

За словами Парцхаладзе, законопроект в майбутньому допоможе значно поліпшити якість життя людей, які сьогодні знаходяться в досить складній ситуації.

За словами заступника міністра, є 2 можливих вирішення проблеми застарілого житла: це знесення старих будинків з будівництвом нових і проведення реконструкції існуючих.

"Щодо знесення – треба чітко визначити умови, при яких це треба робити. Більшість присутніх на круглому столі зазначили, що у більшості випадків треба повністю замінювати всі комунікації мікрорайону — інженерію, каналізацію, водопостачання, електрику, реконструювати інфраструктуру. І краще це робити одразу для всього мікрорайону, а не для одного будинку. Але не усюди можна і необхідно зносити будинки, тому має бути передбачена реконструкція існуючих будинків. Рішення мають прийматися на рівні місцевої влади, а громадяни мають також брати в цьому активну участь, бути зацікавленими", - пояснив Парцхаладзе.

Показати ще новини
Радіо NV
X