В Україні скасували обмеження висоти торговельних залів

7 травня 2019, 12:37

Зміни до норм, які регламентують висоту торговельних залів, вступають в дію з 1 серпня

Торговельні зали супермаркетів, магазинів, ринків та інших підприємств торгівлі більше не будуть обмежуватися за висотою. Відповідні зміни, що скасовують це обмеження, містяться у нових ДБН "Підприємства торгівлі". Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Відео дня

Зміни офіційно набувають чинності з 1 серпня 2019 року.

"У діючих нормах щодо підприємств торгівлі існують обмеження щодо проектування висоти торговельних залів у супермаркетах та інших магазинах. Висоту поверхів будівель приймають, як правило, 3,3 м (не менш ніж 3 м від підлоги до стелі). За обґрунтування (механізація, обладнання, конструкції) допускається збільшувати висоту поверхів із торговельною залою площею більше 400 кв. м до 3,6 м, а більше 1000 кв. м — до 4,8 м. Висоту двосвітних торговельних залів допускається приймати 4,8 м за наявності антресолей. Висоту поверху із торговельною залою у разі кондиціонування повітря слід приймати не більше 4,2 м. Тепер ми ці обмеження прибрали", — повідомив заступник міністра Лев Парцхаладзе.

Згідно з опублікованими змінами, допускається збільшувати висоту поверхів із торговельними залами за відповідного обґрунтування щодо механізації, обладнання чи конструкції. При цьому мінімальна висота від підлоги до стелі має становити 3 м (як і раніше), а для двосвітних торговельних залів — не менше 5,8 м за наявності антресолей.

Раніше повідомлялося, що Мінрегіонбуд хоче змінити Державні будівельні норми щодо проектування ліфтів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X