В Україні дозволять проектувати багаторівневі підземні паркінги

5 березня 2019, 17:39

З 1 червня набувають чинності нові державні будівельні норми, що дозволять споруджувати багаторівневі підземні паркінги в громадських будівлях

Нові державні будівельні норми допускають проектування в громадських будівлях вбудовані, прибудовані та вбудовано-прибудовані підземні автостоянки висотою до 5 поверхів та автоматизовані підземні автостоянки висотою до 9 поверхів. Про це повідомляє Мінрегіонбуд.

Відео дня

Нові норми набудуть чинності з 1 червня 2019 року.

«Зараз у чинних будівельних нормах щодо громадських будинків немає вимог для проектування багаторівневих паркінгів, вбудованих або прибудованих до цих будівель. Тому паркінги, як правило, проектуються однорівневими, лише на одному поверсі. У той же час в багатьох країнах Європи та світу багатоповерхові паркінги є звичайним поширеним явищем», – зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ Лев Парцхаладзе.

Згідно з новими ДБН, допускається проектувати вбудовані, прибудовані або вбудовано-прибудовані підземні автостоянки до громадських будинків з умовною висотою до 50 метрів включно згідно з рекомендаціями щодо забезпечення протипожежного захисту підземних автостоянок до 5 поверхів включно. А автоматизовані підземні автостоянки – до 9 поверхів включно. При цьому підземні автостоянки повинні бути забезпечені ліфтами або підйомниками.

Крім того, в‘їзди і виїзди з підземних і підземно-наземних гаражів повинні бути віддалені від вікон житлових будинків і приміщень громадського призначення з постійним перебуванням людей, а також ділянок шкіл, інтернатів, оздоровчих та дошкільних закладів.

Нові ДБН розробив ДП Український науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва на заміну чинних ДБН 2009 року.

Раніше повідомлялося, що в Україні до 2030 року всі паркінги можуть пристосувати для електромобілів.

Показати ще новини
Радіо NV
X