Хоч не пишно, та затишно – малометражні квартири знову в тренді

13 лютого 2017, 09:00
Новини компаній

В 2016 році попит на житло до 40 квадратних метрів збільшився в середньому на 15-20%, стверджують аналітики

За їх прогнозами, ця тенденція зберігатиметься і в цьому році, так як тарифи на комунальні послуги продовжують зростати, а доходи українців навпаки тільки зменшуються.

Відео дня

Вже не перший рік на українському ринку нерухомості найпопулярнішими залишаються однокімнатні і невеликі двокімнатні квартири. Президент Союзу фахівців з нерухомості України Віктор Несін стверджує, що люди користуються принципом «чим дешевше, тим краще». Саме в цьому секрет успіху так званих смарт-квартир. Площі вони мають невеликі, відповідно, і ціна на них нижче. Не так відчутно б'ють по гаманцю і комунальні платежі.

Українські забудовники від тренду не відстають. Більше половини нових проектів включають малометражні квартири, тобто максимально функціональне житло з мінімальною площею – від 20 квадратів і більше. Президент Будівельної корпорації «РІЕЛ» Ростислав Мельник стверджує – такі варіанти популярні серед покупців, які інвестують в житло як в бізнес-проект з метою подальшого перепродажу або здачі квартири в оренду. Нині таких – близько 50% від загальної кількості угод. Свої переваги в такому житлі знаходять і орендарі, так як щомісячна платня за нього істотно менша.

Популярною пропозицією серед українських будівельних компаній є і так звана «квартальна забудова», тобто будинок зводять у комплексі з цілим мікрорайоном. У мешканців не буде необхідності бігати у пошуках дитячого садка, школи, спортивного комплексу або просто магазину – все це передбачено на території комплексу. Нині комфорт і функціональність виходять на перший план при обранні житла. Саме тому в тренді також і «квартири під ключ». Михайло Артюхов, керуючий директор компанії ARPA Real Estate, стверджує, що третина покупців обирає собі житло, максимально готове для життя – з ремонтом, кухонним гарнітуром, сантехнікою, часом навіть з меблями та побутовою технікою.

За оцінками експертів, саме житлові комплекси з невеликими функціональними квартирами і, в той же час, з власною розвиненою інфраструктурою будуть в тренді ще не один рік. Перевага буде за тими об'єктами, на території яких буде запропоновано якомога більше сервісів для комфортного проживання.

Показати ще новини
Радіо НВ
X