У Києві в 100 разів зменшили податок на землю під багатоповерхівки

19 жовтня 2018, 14:41

Київська міська рада ухвалила в другому читанні рішення встановити ставку податку на землю, яка використовується для будівництва й обслуговування багатоквартирних будинків, на рівні 0,01% проти 1% раніше.

Відповідні зміни містяться в рішенні Київради Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Київ від 23 червня 2011 року, прийнятому за основу 19 липня 2018 року, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

“Забудовники отримали подарунок: у 100 (!) разів зменшений податок на землю, відведену під будівництво й обслуговування багатоквартирних будинків”, - написав на своїй Facebook-сторінці член депутатської групи Київська команда Леонід Антоненко.

Він нагадав, що перше зменшення - з 1% до 0,1% - було проголосовано у липні в процедурі першого читання. Тоді воно обгрунтовувалось необхідністю надання пільги для ОСББ, які обслуговують багатоквартирні будинки.

“Але новий класифікатор цільових призначень земель не містить окремого класу для ОСББ. Новий клас об’єднує будівництво і обслуговування в єдиний пакет. Саме тому пільга, яка начебто адресувалась ОСББ, пакетно поширилась і на забудовників”, - зазначив Антоненко.

Він також додав, що окремі депутати до другого читання запропонували зменшити податок ще в 10 разів, щоб надати більше пільг ОСББ. Цю ініціативу також підтримали.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X