Суд заблокував впровадження нових будівельних норм в Україні

31 серпня 2018, 11:57

Окружний адміністративний суд Києва зупинив дію державної будівельної норми (ДБН) Планування і забудова території, яка мала набути чинності 1 вересня.

Згідно з даними в Єдиному судовому реєстрі, передає агентство Інтерфакс-Україна, позов про зупинення ДБН подала компанія Старонаводницький парк.

За матеріалами справи, позивач посилається на те, що введення ДБН завдасть йому значної матеріальної шкоди.

Відео дня

Згідно з позицією компанії, ДБН, що оскаржується, не відповідає чинному законодавству, і в разі її набуття чинності компанія буде змушена зупинити роботу на об'єктах, які перебувають на стадії розробки проектної документації, оскільки внести зміни в проектну документацію згідно з новою ДБН неможливо.

Позивач також посилався на те, що міністерство не врегулювало порядок будівництва на об'єктах, проектна документація за якими була розроблена до прийняття ДБН, відповідно, виникне необхідність коригування проектної документації щодо споруджуваних об'єктів.

Водночас, на думку міністра регіонального розвитку Геннадія Зубка, претензії компанії є "рейдерством реформи будівельної галузі".

"Мінрегіон впроваджує європейські державні будівельні норми. Ми розуміли, що це не просто, і опір буде. Сьогодні це стало очевидним. Після опублікування 23 квітня 2018 року наказу Мінрегіону про затвердження ДБН всі зацікавлені сторони мали 90 днів, протягом яких вони мали можливість отримати необхідні роз'яснення, процедурно підготуватися до набрання чинності (нової ДБН - ред). Мотиви судової атаки - відстрочити вступ в дію нового ДБН", - пояснив Зубко на своїй сторінці в Facebook.

Він додав, що Мінрегіон підготував клопотання про скасування зупинки ДБН.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X