Суд заарештував банківські рахунки та продукцію мережі магазинів Brocard. Російські власники намагалися продати бізнес після вторгнення

8 вересня, 17:51
Мережа Brocard налічує близько 100 магазинів у 26 містах України. (Фото:RAU)

Мережа Brocard налічує близько 100 магазинів у 26 містах України. (Фото:RAU)

Суд заарештував банківські рахунки та продукцію мережі парфумерних магазинів Brocard через підозри щодо ухилення про сплату податків.

Офіс Генерального прокурора та Бюро економічної безпеки заявили про арешт корпоративних прав російської мережі парфумерних магазинів та її активів.

Про це йдеться у повідомленнях відомств.

Відео дня

Арешт пов'язаний із підозрами в ухиленні від сплати податків на суму понад 50 млн грн. Як пише LIGA.net, йдеться про мережу магазинів косметики Brocard росіянки Тетяни Володіної. Вона є власницею російської мережі Л'Етуаль.

Арешт накладено на 700 000 одиниць продукції, банківські рахунки з 420 млн грн та корпоративні права компаній ТОВ Брокард Україна та ТОВ Егзагон. Загальна сума заарештованих активів – 881 000 грн.

За даними аналітиків БЕБ одна з цих компаній, яка займається імпортом та продажем косметики та парфумів, реєструвала податкові накладні із заниженою вартістю. Також компанія приховувала реальні обсяги реалізації продукції.

За даними слідства, ця компанія навмисне ухилилася від сплати податку на додану вартість на 33 млн грн.

Також правоохоронці знайшли порушення у роботі роздрібної мережі. Начебто співробітники роздрібу сформували штучний податковий кредит за рекламні послуги від дистриб'ютора. Це, у свою чергу, призвело до заниження суми податкового зобов'язання з ПДВ на 17,8 млн грн.

На початку червня Асоціація рітейлерів України повідомила, що французький холдинг Philippe Benacin придбав 100% власності у двох провідних українських компаніях, що працюють у косметично-парфумерній сфері: ТОВ Брокард-Україна та ТОВ Егзагон .

У повідомленні наголошувалося, що угода була завершена ще 23 травня 2022 року, про що і поінформовано Антимонопольний комітет України АМКУ.

Пізніше стало відомо, що Антимонопольний комітет не дозволяв проводити цю угоду.

Згодом стало відомо, що Подільський районний суд Києва 18 травня наклав арешт на 100% корпоративних прав ТОВ Брокард-Україна.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X