Новобудова чи вторинка: розбираємо плюси та мінуси разом із ЖК Great

ЖК Great
Відмінностей між старим будинком та новим ЖК значно більше, ніж може здатися на перший погляд.
Неоголошена війна між вторинною нерухомістю та споруджуваними житловими комплексами в Києві триває довгі роки. Кожен сегмент пропонує потенційному покупцю безліч варіантів — сталінки та хрущовки, будинки кінця 90-их — початку 2000-их, так звана «первинна вторинка» в новобудовах, зведених кілька років тому, інвестиції у ЖК, що будуються зараз. Проте часто остаточний вибір людини продиктований не фінансовими та естетичними критеріями, а особистими вподобаннями і навіть звичками.
Разом з тим, кожен з двох «полюсів» має як переваги, так і істотні недоліки. І їх важливо враховувати наперед, аби потім не розчаруватися у своєму рішенні. Які головні відмінності нового та старого житла, розберемося разом з ЖК Great, який на столичній Дніпровській набережній зводять забудовники IB Alliance, Київміськбуд та РІЕЛ.

Переваги вторинки: купуй та заселяйся
Ключова перевага вторинної нерухомості найчастіше і є тим фактором, який змушує людину обрати саме її. Таке житло вже повністю готове. Відтак одразу після купівлі можна заселятися в квартиру та жити повноцінним життям.
Готовність житла дає і додаткові плюси. Це і відсутність звуку ремонтів в сусідніх квартирах, звичних для перших років життя новобудов, і позбавлення від ризику кілька років жити поряд з будмайданчиком, який є у тих нових ЖК, що складаються з кількох будинків.
Можливість одразу оселитися в придбаному на вторинці помешканні зумовлена ще й тим, що в такій квартирі в більшості випадків вже є ремонт. Втім, плюсом це буде лише якщо він вас повністю влаштує. В іншому випадку це скоріше недолік: в новобудові квартиру просто треба буде оздобити та обставити, а на вторинці доведеться ще й витратитися на демонтаж.
Недоліки вторинки: ненадійно та неекономно
Основним мінусом вторинки зазвичай є невиправдано висока ціна. Приміром, у травні 2021 року квадратний метр у 20% найдешевших квартир Києва в середньому коштував 25,5 тисяч гривень. І з такою вартістю не можна розраховувати ані на свіжий будинок, ані на зручне місце розташування, ані на пристойний стан самої квартири. Скоріше за все, це буде напіваварійна хрущовка, яка ось-ось вичерпає свій строк експлуатації. А за умови, близькі до сучасних новобудов, доведеться заплатити вже майже вдвічі більше — в середньому 45 тисяч гривень за метр.
При цьому ціна найдешевшої вторинки в тому ж травні співпадає з середньою ціною у споруджуваних новобудовах комфорт-класу. Приміром, у житловому комплексі Great на березі Дніпра вартість квартири стартує від 23 300 гривень за кв. м.

Переваги первинки: термін експлуатації, якість, інфраструктура
Водночас, на противагу будь-якій вторинці, первинка гарантує і найвищий строк життя будинку, який стартує від ста років і легше подовжується в майбутньому, і вищу якість майже у всьому — в матеріалах та комплектуючих, у технологіях та підходах.
Новобудова — це не просто нові комунікації та сучасні планування. Це десятки часто навіть непомітних відмінностей, які тим не менш напряму впливають на якість життя людини. Монолітно-каркасна технологія будівництва, зовнішні стіни з повнотілої керамічної цегли, утеплення мінеральною ватою — все це дає мешканцям Great і широкі можливості перепланування, і високу енергоефективність, і захист від галасу міста.

Панорамні металопластикові вікна з двокамерним склопакетом також захистять від шуму та зайвих тепловтрат. А разом з тим забезпечать чудовий вид на Дніпро, до якого від ЖК лише 90 метрів. Будинки у Great спеціально розташовані відносно берега таким чином, аби більшість квартир були видовими. Крім того, обрати можна і житло з власною просторою терасою — цей формат ще тільки завойовує столичний ринок нерухомості, а тому зустріти його на вторинці шансів майже немає.
Автономне опалення з власною котельнею допоможе легко контролювати опалювальний сезон та налаштовувати оптимальну температуру. А цілодобова охорона і система відеоспостереження, мебльовані лобі з консьєрж-сервісом, дизайнерське оздоблення місць загального користування та сучасні ліфти дозволять забути про класичні під'їзди.

Разом з тим, домінація первинки над вторинкою не обмежується стінами будинків. Особливо в багатофункціональних проектах формату «місто в місті», до яких належить і Great. Якщо на вторинці будинок доводиться приймати з «приданим» у вигляді доволі хаотично організованого двору, у новобудові публічний простір створюється з нуля і відповідає виключно потребам мешканців.
На великій території ЖК Great разом з будинками з’являться два дитсадки (один поєднаний з початковою школою і один вбудований), наземний і підземний паркінги, міні-стадіон зі спортивною зоною, паркова зона з ландшафтним дизайном, двоповерховий ТРЦ з супермаркетом та триповерховий офісний комплекс. Решта інфраструктури нового кварталу передбачає магазини та сервіси на перших поверхах будинків, зони відпочинку, в тому числі на загальних терасах, велодоріжки, ігрові та спортивні майданчики з тренажерами. І все це в оточенні численних рекреаційних зон прибережної частини Позняків.
Недоліки первинки: «перехідний період» та ризики
Але і свої мінуси новобудови також мають. Окрім очевидної необхідності чекати завершення будівництва, це вже згадані особливості перших років їх існування: шум від сусідських ремонтів та будівництво поряд наступних черг ЖК. Однак у Great вплив таких факторів мінімізували, наскільки це можливо. Зокрема, внутрішні керамзитобетонні стіни будинку додатково звукоізолюють. А одночасне зведення сьогодні всіх 13 будинків зменшує інтервал між здачею першого та останнього лише до кількох років.
Інший найважливіший недолік інвестицій у первинку — ризик залишитися з довгобудом. Адже подібні випадки в Києві, на жаль, ще не рідкість. І важливо обирати забудовника з досвідом та репутацією, у якому ви повністю впевнені. І в цьому Great теж виділяється: крім доволі високої стадії готовності проекту та надійних учасників, серед яких є «Київміськбуд», він споруджується одразу трьома забудовниками. Тож за його подальшу долю точно не варто перейматися.