СБУ прийшла з обшуками до Спілки архітекторів. Там заявляють про тиск через критику містобудівного законопроєкту

8 лютого, 15:28
СБУ прийшла з обшуками до Національної спілки архітекторів (Фото:СБУ)

СБУ прийшла з обшуками до Національної спілки архітекторів (Фото:СБУ)

СБУ підозрює у кібермахінаціях топчиновників Національної спілки архітекторів. У самому Союзі заявляють про тиск через критику містобудівного закону № 5655.

СБУ повідомила про підозру посадовців Національної спілки архітекторів України про підозру. Про це йдеться у повідомленні відомства.

Зокрема повідомляється, що кіберфахівці відомства «зібрали беззастережні докази вини» посадових осіб Спілки архітекторів, які нібито займалися махінаціями у будівельній сфері України.

Відео дня

У СБУ стверджують, що підозрювані «видавали» нові сертифікати атестації архітекторів, хоча не мали на це права. За даними правоохоронців, щоб схема працювала, підозрювані нібито незаконно змінювали персональні дані архітекторів у раніше виданих сертифікатах.

«Для цього представник Національної спілки архітекторів, за вказівкою керівника, передав підконтрольній третій особі свій електронний ключ для входу в електронну систему. Використовуючи ключ та прогалини у протоколах безпеки системи, здійснено несанкціоноване втручання та зміну особистих даних у старих сертифікатах архітекторів з окупованого Криму на необхідних «новостворених», — йдеться у повідомленні СБУ.

Також у відомстві заявляють, що під час обшуків за місцями проживання та роботи підозрюваних правоохоронці виявили електронний ключ доступу до Системи, комп'ютерну техніку та інші цифрові носії інформації нібито з доказами злочинних дій. Також наголошується, що надалі це «було підтверджено відповідною судовою комп'ютерно-технічною експертизою».

У свою чергу в Спілці заявляють, що мета обшуків СБУ — знищення спілки через критику законопроєкту № 5655 про містобудівну реформу. Про це заявила заступник голови Архітектурної палати НСАУ Ганна Кирій у Facebook.

«У Спілці архітекторів сьогодні знову обшуки. Законопроєкт 5655 досі не ветований. У тому, що ці дії тісно пов'язані, немає жодних сумнівів», — зазначила Кирій.

Про підозру повідомили керівника Національної спілки архітекторів України, його заступника та IT спеціаліста, який за даними СБУ безпосередньо здійснював втручання.

« Друзі, дії СБУ та Нацполіції щодо Національної Спілки Архітекторів України — це суцільна ганьба. Мета - знищення НСАУ, щоб не стояли на шляху містогвалтівної реформи якісь непотрібні нікому архітектори та урбаністи», — заявила Кирій.

Також вона закликала президента України Володимира Зеленського накласти вето на закон №5655.

Як повідомлялося, Верховна Рада у другому читанні ухвалила скандальний законопроєкт № 5655, який вносить революційні зміни до роботи будівельної галузі.

Закон критикують експерти з нерухомості, архітектори, представники громадських організацій та місцевих рад. Мерів українських міст не влаштовує, що вони можуть вказати у містобудівних умовах та обмеженнях лише висотність, щільність забудови та відстань від вулиць.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X