Зеленський підписав указ про санкції проти російських супермаркетів Mere

2 листопада 2021, 15:55

Президент Володимир Зеленський підписав указ про санкції щодо російської мережі супермаркетів Mere. Заходи включають блокування рахунків, заборону на торгові операції та виведення капіталу з України.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який вводить в силу санкції щодо російської мережі супермаркетів Mere. Про це повідомляє сайт Офісу президента.

Відео дня

Під санкції потрапили керівники та власники мережі — громадяни РФ Сергій, Олександр та Іван Шнайдери, Олександр Щеглов та Андрій Вейкулайнен. Санкції накладено на три роки.

Також санкції накладено на білоруську компанію Сергія Шнайдера НСКТрейд, яка виводила мережу Mere в Україну через ТОВ Альянстрейдсервіс.

Санкції включають блокування активів, заборону торгових операцій, виведення капіталів з України, участь у приватизації, отримання ліцензій тощо.

Також вони забороняють використовувати на території України логотипи торгових марок Mere, Світлофор, Світофор та Маяк.

Про плани російської мережі супермаркетів Mere відкрити в Україні 40 магазинів стало відомо у середині червня. Тоді ж повідомлялося, що мережа планує відновити роботу свого магазину у Миколаєві.

На той момент у РНБО виключили таку можливість та пообіцяли « здійснювати заходи» щодо міської влади, яка віддаватиме преференції російському бізнесу.

Данилов називав плани щодо відкриття в Україні супермаркетів мережі Mere операцією російських спецслужб .

15 жовтня секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що російська мережа супермаркетів Mere не може працювати на території України , оскільки проти неї запровадили санкції.

Пізніше того ж дня у СБУ уточнили, що економічні санкції запровадять ще проти п'яти фізичних та шести юридичних осіб, «які так чи інакше пов'язані з російською компанією, яка має торгову мережу супермаркетів».

Mere — проект власників російської мережі Світлофор, що належить бізнесменам із Красноярська Сергію та Андрію Шнайдерам. Мережа позиціонує себе як " жорсткий дискаунтер" і пропонує низькі ціни в порівнянні з конкурентами. Чотири магазини мережі працюють у Німеччині, а також у Латвії, Литві, Естонії, Польщі, Сербії.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X