Розстрочка набуває популярності – огляд ринку нерухомості

14 квітня 2017, 18:53
Найголовніші новини ринку нерухомості від НВ Бізнес
1 На ринку зростає популярність ремонту «під ключ» від забудовників

Ремонт у придбаній квартирі може коштувати половину від суми придбаного житла. І це не межа.

Відео дня

Як повідомили в аналітичному відділі компанії Інтергал-Буд, на сьогодні вартість самостійного ремонту придбаної на первинному ринку квартири сягає 3,5-4 тис. грн за 1 кв. м.

У деяких випадках ця сума перевищує середню вартість квадратного метра.

За даними Інтергал-Буд, вартість ремонтних робіт у квартирах становить у середньому 25-30% вартості житла.

Є на ринку відсоток забудовників, готових будувати житло «під ключ». Але їхня частка загалом невелика – лише 5-10%.

Кількість реалізованих квартир з підготовкою під чистову обробку (переважно зі штукатуркою стін і стяжкою підлоги) становить близько 60%. При цьому є житлові комплекси, в яких покупцям пропонується лише чорнова обробка або й зовсім квартири без стяжки і штукатурки.

Хоча ремонт від компанії забудовника все-таки є вигіднішим, аніж власними силами. Зважте самі – замовнику не потрібно шукати команду, нервувати через перенесення строків здачі, шукати винних у разі помилки. Всю відповідальність бере на себе компанія – до неї й питання.
До того ж, за даними аналітиків Інтергал-Буд, повноцінний ремонт від компанії-забудовника коштує в середньому на 50% дешевше, ніж ремонт власними силами. «Купуючи квартиру з повноцінним ремонтом у будинках економ- і комфорт-класу, покупець може заощадити на вартості ремонтних витрат від 1,5 до 2 тис. грн на 1 кв. м», – відзначають в компанії.

2 У квартир забрали перший поверх

У гонитві за платоспроможним клієнтом компанії намагаються бути на два кроки попереду запитів покупця – аналізують потреби потенційного клієнта, підлаштовуються під них.
Питання розвиненої соціально-побутової інфраструктури для багатьох покупців первинного ринку зовсім не останнє.

Саме тому на українському ринку зростає частка масштабних проектів за принципом «місто в місті» - коли всі необхідні об'єкти соціальної сфери під рукою.
Сьогодні більшість нових ЖК проектуються без житлових приміщень на перших поверхах – їхнє місце займають комерційні площі. Таким чином, забудовники вбивають одразу двох зайців – розв'язують проблему менш ліквідних квартир і розширюють внутрішню інфраструктуру.
«Навіть другі поверхи мають невеликий попит, тому і реалізовувати їх доводиться на 10-15% дешевше. З нашого досвіду, якщо не знаходиться специфічний покупець з вимогою низького поверху (через вікові міркування, зручності тощо), то такі квартири продаються досить складно і довго», – зазначає Олексій Говорун, заступник генерального директора з розвитку і маркетингу компанії ТММ.
Наприклад, у будинках ЖК Сонячна брама працюють невеликі магазини і великий супермаркет, банківське відділення, салон краси, дитячий садок, школа англійської мови, медичний центр і аптека.

3 Розстрочка набуває популярності

Загалом на ринку, розстрочка, як інструмент продажів, використовується у кожного забудовника до введення в експлуатацію. Зараз багато хто вже збільшили терміни щодо розстрочення, аж до 10 років. Мінімальний перший внесок з розстрочки на ринку становить 5%.

Але такий маленький розмір першого внеску, пояснює президент компанії UTG Вадим Непосєдов, більш характерний для житлових комплексів комфорт-класу.

«Всі програми розстрочки мають прив'язку до долара: або безпосередньо перераховуються за курсом, або вводиться коригуючий коефіцієнт. Саме через різкі валютні коливання, такий інструмент, як розстрочка став менш популярний серед покупців, оскільки ризики потрапити в боргову кабалу від забудовника зросли в рази», - уточнює він.
Вартість розстрочки для покупців часто вже включена у вартість квадратного метра для покупця, оскільки виражається в різниці цін при розстрочці і 100% оплати при так званій безвідсотковій розстрочці до введення в експлуатацію. Відсоток з розстрочки на ринку варіюється від 5% річних (ціна в у.о.) і до 23% (у гривні). Середній відсоток по ринку - 12%. Вже з'являються і на ринку проекти з безвідсотковою розстрочкою на строк до 2 років після введення в експлуатацію

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X