Щасливі метри боргу. Чому українці знову стали брати іпотечні кредити, і за рахунок чого зростає ринок нерухомості

6 лютого 2021, 09:09
НВ Преміум

Зростання зарплат у країні й зниження кредитних ставок призвели до того, що за 2020 рік обсяг іпотеки збільшився на понад 20%, пише журнал НВ.

«М и жили з бабусею і неодноразово думали про власне житло. Але не наважувалися, — пояснює Валерія Черненко, 31-річна столична менеджерка з комунікацій. — А коли почали [під час пандемії] працювати в одній кімнаті й 24/7 бути вдома, то питання постало значно гостріше».

Відео дня

І Черненко з чоловіком звернули увагу на іпотечні кредити. Вивчивши пропозиції від декількох фінустанов, пара зупинила вибір на державному Ощадбанку. Результат — придбана на вторинному ринку за позикові кошти двокімнатна квартира на столичній Оболоні.

Номінальна ставка іпотеки у Черненко — 13,99%, а з усіма комісіями і страховкою перевищує 17%. «Проте вона незмінна на весь термін, без прив’язки до середньої ставки за депозитами, як в інших банках», — зазначає новоспечена власниця квартири.

Позики на придбання житлової нерухомості користуються в країні все більшою популярністю — торік цей сегмент став найбільш швидкозростальним у сфері банківського кредитування.

Іпотека почала оживати у 2016-у, а за 10 місяців 2020-го зросла на 22,8% — до 2,75 млрд грн. Такого висновку дійшов НБУ, опитавши підопічні фінустанови країни.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X