Рада зробила крок у боротьбі з "чорними" ріелторами

8 грудня 2017, 13:22
Верховна Рада підтримала створення Єдиної бази даних оцінки нерухомості для боротьби з "чорними" ріелторами

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідні зміни передбачено прийнятими правками до закону Про внесення змін до Податкового кодексу України для забезпечення збалансованості бюджетних надходжень на засіданні парламенту 7 грудня.

Відео дня

"Ця правка направлена проти так званих" чорних "ріелторів, які занижують ринкову вартість нерухомості, і не поширюється на аграріїв і власників земельних ділянок", - зазначив автор правки народний депутат Максим Курячий.

Прийняті зміни зобов'язують оцінювачів вносити в базу інформацію із звітів про оцінку нерухомості, яку система буде аналізувати на предмет порушень, реєструвати їх з присвоєнням унікального номера або відмовить в реєстрації.

Незареєстрований звіт про оцінку вважається недійсним. У зв'язку з цим, нотаріуси зобов'язані перевіряти реєстрацію звіту і наявність унікального номера при посвідченні угод.

Відповідно до закону, суб'єкт оціночної діяльності може оскаржити відмову в реєстрації оцінки майна протягом 10 днів у Фонді держмайна України. У свою чергу, Фонд зобов'язаний розглянути заяву не пізніше ніж через п'ять днів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X