Продаж найбільшого недобудованого ТРЦ в Україні провалили в 11-й раз

18 травня 2018, 13:13
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Продаж найбільшого недобудованого ТРЦ в Україні провалили в 11-й раз - фото

Фото: psm.co.ua

Фонд гарантування вже оголосив новий аукціон

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) вкотре не зміг продати за 1,1 млрд грн права вимоги за двома кредитами ліквідованого банку Надра, в заставі за якими є недобудований столичний торгово-розважальний центр Respublika (Республіка).

Про це свідчать результати аукціону на ProZorro.Продажі, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Причиною стало те, що не вдалося знайти покупців. Зазначимо, що Фонд гарантування провів вже 11 аукціон з продажу цього активу.

Втім, ФГВФО вже оголосив новий аукціон за цим лотом, торги за ним відбудуться 30 травня. При цьому, згідно з оголошенням, початкова ціна лота не буде знижена і вже треті торги поспіль і складе 1,1 млрд грн. Крок аукціону - 1% (11 млн грн).


ТРЦ Respublika розташований в Києві. Будівництво об'єкта, інвестиції в який оцінювалися в $350 млн, почалося в 2012 році, а здача об'єкта в експлуатацію планувалася в 2014-му. Проект будівництва ТРЦ був припинений у 2015 році рішенням власника. Інвесторами проекту виступали Дмитро Фірташ і Вагіф Алієв. Загальна площа недобудованого ТРЦ повинна була скласти 298 тис. кв. м, що дозволило б йому стати на той момент третім за величиною в Європі.


Нагадаємо, що після того як банк Надра став неплатоспроможним і не зміг повернути Нацбанку борг в розмірі 4,4 млрд грн, регулятор почав реалізовувати в судовому порядку свої права, як заставодержателя корпоративних прав власника ТРЦ Respublika.

Зокрема, у березні 2016 року НБУ подав позов до Berlinotto Limited з проханням звернути стягнення на корпоративні права компанії Мегаполісжитлобуд для часткового погашення заборгованості неплатоспроможного банку Надра перед НБУ. Суд підтвердив законність вимог НБУ і звернув стягнення на корпоративні права Мегаполісжитлобуда.

У липні 2017 року аукціон з продажу ТРЦ Respublika провалився. Тоді його було скасовано через помилково зазначений номер договору кредитування.

Наприкінці вересня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повторно виставив на продаж права вимоги за кредитами ліквідованого банку Надра. Після невдалих спроб вартість торгового-розважального центру знизили майже вдвічі.

У листопаді Фонд знову провалив спробу продажу ТРЦ. З моменту проведення першого аукціону вартість прав на ТРЦ знизилася майже в 2,3 рази - з 2,5 млрд грн до 1,1 млрд грн.

Останній аукціон до цього проводився 27 лютого, однак покупців не знайшлося. Тоді стало відомо, що в компанії DCH Infrastructure & Real Estate, яка входить до групи компаній DCH бізнесмена Олександра Ярославського, заявили про можливість придбання ТРЦ.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентські списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал

Вибір редакції

Економіка

Вчора, 20:01

thumb img
Що загрожує фінансовій стабільності в Україні. Головне зі звіту НБУ
thumb img
Коворкінги і віртуальна реальність. Що буде з торговими центрами через 10 років
Економіка

18 червня, 08:40

thumb img
Після серіалу на HBO. Хто заробить на зростанні туристичного потоку в Чорнобиль

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua