З політичних причин. Індекс споживчих настроїв українців зріс до рівня 12-річної давнини
Оптимізм у споживчих настроях українців стрімко зростає з травня 2019 року, після обрання президентом Володимира Зеленського
Індекс споживчих настроїв, який розраховує компанія Info Sapiens, у вересні 2019 року досяг позначки в 97,47 пункта з 200 можливих, хоча ще на початку року ІСН ледь перевищував позначку в 65 пунктів. Про це пише журнал НВ у статті Налаштовані купувати.
При цьому споживчий оптимізм перевищує показники періоду бурхливого економічного зростання 2004−2008 років: українці менше побоюються інфляції і безробіття.
Найвищий показник ІСН (101 пункт) зафіксовано у віковій категорії від 16 до 59 років, найбільш економічно активній частині населення країни.
На думку опитаних НВ експертів, головна причина пожвавлення споживчих настроїв — політична, пов’язана з обранням нового президента і парламента.
Як розповів виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, це — звичний для України тренд. За його словами, зміна влади завжди супроводжується невиправданим ростом очікувань, слідом за чим злітає і ІСН.
Проте, у нинішнього оптимізму українців є і об'єктивний фундамент. Зокрема, зростання доходів, уповільнення інфляції, збільшення обсягу переказів від трудових мігрантів та зміцнення гривні.
У той же час, як вважає головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital Олена Білан, ефект від нинішнього оптимізму покупців може виявитися короткостроковим.
Повний текст статті читайте в номері журналу НВ від 10 жовтня.