Переробникам олійних додали оптимізму

9 лютого 2016, 23:20
538
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Переробникам олійних додали оптимізму - фото

Прогнози з виробництва олії переглянуто

Виробництво рослинної олії в цьому році зросте більше, ніж очікувалося

У своєму останньому звіті по ринку олійних галузева Асоціація Укроліяпром підвищила прогноз виробництва соняшникової олії в Україні в поточному маркетинговому році з 4,2 до 4,5-4,7 млн тонн.

Генеральний директор Асоціації Укроліяпром Степан Капшук пояснює це тим, що асоціація врахувала перехідні запаси насіння соняшнику. Раніше ці дані надійшли ще не в повному обсязі.

Директор інформаційної компанії ПроАгро Микола Верницький відзначає, що перегляд пов'язаний з тим, що після збору врожаю минулого року стало зрозуміло, скільки дійсно у виробників олії буде сировини. Досі оцінки проводилися на підставі прогнозів, а зараз вже по факту.

Зростання врожайності соняшнику – це українська тенденція останніх років. Генеральний директор групи Агротрейд Всеволод Кожемяко зазначає, що посівні площі під нього постійно збільшуються, так як на сьогоднішній день це найбільш рентабельна культура, навіть порівняно з пшеницею і ячменем.

Також він пов'язує збільшення виробництва соняшникової олії із введенням в експлуатацію нових підприємств з переробки сировини. Наприклад, у липні 2015 року компанія Олсідз відкрила олійноекстракційний завод потужністю переробки соняшнику 800 тис. тонн на рік.

Чим більше нових заводів – тим вигідніше переробляти соняшник в Україні, так як собівартість на них нижче, ніж на існуючих підприємствах із застарілим обладнанням.

Діалоги про бізнес

23 травня, в Києві, відомі підприємці Сергій Тігіпко, Петро Чернишов, Ігорь Смілянський і Дмитро Шимків стануть спікерами лекції НВ «Діалоги про бізнес: як досягти успіху в епоху змін».

Докладніше про подію

Вибір редакції

Фінанси

Вчора, 20:05

thumb img
Суддя Госпсуду Босий переніс справу за боргами Коломойського перед НБУ, скасувавши всі клопотання регулятора
thumb img
Втрата позицій. Які активи в Києві може продати Еста Холдинг Ріната Ахметова
Компанії/Ринки

Вчора, 17:24

thumb img
HeidelbergCement йде з України. Хто допоміг інвестбанкіру викупити цементні заводи у німців

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua