Дачі перемагають квартири. Як карантин змінив ринок української нерухомості

31 травня 2020, 19:54
НВ Преміум

Карантин призвів до падіння попиту на орендовані квартири в столиці і зростання популярності приміських будинків. Тепер оренда дач під Києвом обходиться дорожче за відпочинок в Єгипті, пише журнал НВ.

Н а початку травня киянці Ользі Богдановській, дизайнеру, пощастило: після декількох тижнів пошуків її сім'ї вдалося орендувати заміський будинок всього за 30 км від столиці — в Любимівці Києво-Святошинського району.

Відео дня

«Нам дістався не якийсь там літній будиночок, а повноцінний двоповерховий котедж з усіма зручностями», — не приховує свого задоволення співрозмовниця НВ.

У Богдановської немаленька родина — чоловік і двоє дітей. І після початку карантину їм стало тісно у двокімнатній квартирі на Нивках. Перспектива ж з'їздити на море цього літа виглядає туманною. Тому сімейство вирішило відразу на п’ять місяців переїхати за місто, і вони знайшли непоганий варіант за $800 на місяць.

Будинок їм здала сім'я підприємців — власників малого бізнесу: у тих знизився дохід і вирішили вперше здати своє майно в оренду, а самі перебралися в київську квартиру.

Зараз таких історій у столиці багато. Карантин і бажання уникнути скупчення людей спонукали багатьох заможних мешканців 3,7-мільйонного міста тимчасово змінити місце проживання. Бровари, Осещина, Хотянівка, селища на Житомирському та Обухівському напрямках — туди кинулися кияни, що шукають заміського затишку. Цей рух істотно оживив ринок оренди дач і котеджів у регіоні.

Ціни на оренду заміських будинків підскочили приблизно вдвічі. При цьому попит є на все: і на нові садиби, і на старі споруди з невисоким рівнем комфорту.

А ось у столиці зворотна тенденція: вартість квартир, що здаються в найм, падає, і орендодавці на ньому поступаються наймачам.

Показати ще новини
Радіо НВ
X