Огляд ринку нерухомості: забудовникам спростили отримання ліцензії в рази, а в Одесі подешевшали квартири

8 липня 2016, 14:49
Ринок нерухомості переживає літній штиль: покупці вичікують кращих часів

1 В Одесі за місяць подешевшало соціальне житло

Вартість соціального житла в курортній Одесі впала відразу на 2%. Про це свідчать дані Олімп консалтинг. Так, середня вартість квадратного метра в червні закріпилася на рівні $836.

Відео дня

Картина по адміністративних районах наступна – у Київському ціни просіли на 1,6%, в Малиновському, Суворовському та Приморському – на 1,8, 2,4 і 2,4% відповідно.

До речі, останнім часом в Одесі будується чимало житла. Середня вартість на первинному ринку квадратного метра закріпилася на рівні $687, за місяць зафіксовано падіння цін на 1,3%

2 Отримати ліцензію на будівельні роботи тепер можна в один клік

Ліцензію на будівництво об'єктів IV і V категорій складності можна буде отримати в електронному вигляді, повідомляє прес-служба ДАБІ.

Якщо раніше потрібно було самостійно привозити пакет документів або відправляти поштою, то тепер їх можна подати в будь-який зручний час доби 7 днів на тиждень через Інтернет.

Подача документів здійснюється через систему e-dabi.gov.ua, а також на єдиному державному порталы адміністративних послуг poslugy.gov.ua.

Електронна форма документів істотно спрощує отримання ліцензії для девелоперів. Хочеться вірити, що це ще і допоможе вирішити проблеми з незаконними об'єктами і "даванням на лапу" заради потрібного папірця недобросовісними забудовниками.

3 Елітні особняки не користуються особливим попитом

З початком літнього сезону і періоду відпусток настало цілком закономірне зниження інтересу до придбання заміських будинків. Про це повідомила Вікторія Барабаш, Генеральний директор АН Park Lane.

В цілому, обсяг капіталовкладень в елітну нерухомість Києва (вартістю від 250 тис. дол.) склав 4 млн. дол. за результатами червня. Це на 11% нижче за показники травня. У структурі ринку елітної нерухомості в червні квартири зайняли основну частку – 95%.

Цікавилися покупці нерухомістю на вулицях Шовковичній, Коновальця (Щорса), бул. Марії Приймаченко (Лихачова).

Купували елітні квартири та на Оболоні, переважно на пр. Героїв Сталінграда. Клієнта цікавили великі площі – 120-130 кв. м вартістю $2 тис. 800 – $3 тис. 100 за квадратний метр.

Сегмент елітного житла завжди відчуває себе краще, ніж ринок в цілому. По-перше, тому що елітна нерухомість слабко піддається різким макроекономічним змінам – рівень доходу в цій групі стабільно високий. З іншого боку, покупці дорогого житла обачно розпоряджаються своїми ресурсами, прискіпливо обираючи об'єкт.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

4 Заміські будинки дешевшають швидше за київські

За останній квартал ціни на приміські будинки просіли на 5,6%, а з початку року цей показник досяг 9,8%. При цьому, середня ціна продаваних особняків в Києві склала $ 1 53 тис. за кв. м, а в передмісті - $842

Про це у своєму щоквартальному огляді ситуації на ринку приватних будинків повідомили аналітики ІАП Столична нерухомість.

Біля Києва в минулому кварталі найбільш стійкими до зниження цін виявилися особняки в Обухівському районі – вони втратили в ціні 2,4%, а найбільш істотне зниження зафіксовано у Васильківському – 9,3%.

Таке падіння в ціні можна цілком пояснити літнім сезоном: і продавці, і покупці вичікують, коли ринок знову активізується. Хтось хоче продати дорожче, а нечисленний клієнт сподівається на знижки.

Показати ще новини
Радіо NV
X