Російські гіпермаркети OBI можуть викупити інвестори з Казахстану — ЗМІ

21 квітня 2022, 16:36
OBI продає бізнес у РФ (Фото:OBI Росія via Facebook)

OBI продає бізнес у РФ (Фото:OBI Росія via Facebook)

Інвестори з Казахстану можуть викупити російський бізнес OBI. На виплату боргів та перезапуск мережі гіпермаркетів можуть знадобитися мільярди рублів.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Структури сім'ї казахського бізнесмена Єрлана Сейсембаєва можуть викупити російські гіпермаркети німецької OBI. Про це пише російське видання Коммерсант із посиланням на джерела на ринку рітейлу.

Відео дня

Одна з компаній Сейсембаєва - Asadel - розвиває магазини OBI у Казахстані за франшизою.

За оцінкою експертів, витрати на перезапуск російських гіпермаркетів можуть становити 3 млрд руб. Викликом для інвестора стане жорстка конкуренція за товар з іншими учасниками ринку за умов складнощів із поставками.

За оцінками експертів, з урахуванням збитку за 2021 рік, а також двох місяців простою гіпермаркетів, витрат на заробітну плату та оренду сукупний чистий борг російських гіпермаркетів OBI до кінця квітня наблизиться до 6 млрд руб.

Ще не менше 2 млрд. руб. знадобиться поповнення оборотного капіталу на формування хоча б мінімального асортименту. Також будуть потрібні вкладення в маркетинг для просування нового бренду, зазначають експерти.

Про плани OBI продати бізнес у Росії стало відомо 12 квітня. Тоді повідомлялося, що компанія продає бізнес засновнику консалтингової аудит груп та юридичної агенції Сезар консалтинг Борису Любошицю.

Нагадаємо, що на початку березня материнська компанія OBI німецька OBI GmbH & Co заявляла, що припинить роботу мережі магазинів у Росії. У компанії заявляли, що «глибоко стурбовані трагічним розвитком та наслідками» подій в Україні.

Пізніше топ-менеджер російського підрозділу Максим Суравегін заявив, що магазини мережі зможуть відновити роботу вже у квітні .

У свою чергу, в OBI спростували повідомлення про відновлення роботи в Росії.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X