Новинському дозволили повернути контроль над Амстором

9 квітня 2021, 20:13

Антимонопольний комітет дозволив SMART INVESTMENTS купити понад 50% в компанії Мадера Девелопмент, яка раніше викупила ТЦ Амстор в ряді міст.

Антимонопольний комітет дозволив кіпрській SMART INVESTMENTS (CY) LTD придбати понад 50% в статутному капіталі ТОВ Мадера Девелопмент (компанія СЕО Concorde Capital Ігоря Мазепи), через яку були купини кілька ТЦ мережі Амстор.

Відео дня

Про це йдеться в повідомленні на сайті Антимонопольного комітету.

У грудні Мадера Девелопмент викупила ТЦ Амстор в Запоріжжі, Маріуполі, Мелітополі, Краматорську, Кременчуку, Бердянську, Одесі за 456 млн грн.

Торгові центри були куплені на аукціоні Укрексімбанк, проведеному для врегулювання простроченої кредитної заборгованості ТОВ Амстор. До цього мережа належала олігархові Вадиму Новіснкому.

Днем раніше повідомлялося, що торговими центрами мережі Амстор продовжить керувати оператор комерційної нерухомості East Solution Group, який входить групу Smart Holding Вадима Новинського.

НВ Бізнес раніше писав, що компанія Мазепи могла купити нерухомість в інтересах когось із клієнтів. За словами інвестбанкіра, який побажав залишитися неназваним, нерухомість могла бути куплена в інтересах структур Вадима Новинського.

Торгова мережа Амстор була створена в 2003 році в Донецьку місцевим бізнесменом Володимиром Вагоровський. Пізніше він залучив в партнери екс-акціонера меткомбінату Запоріжсталь Едуарда Шифріна і структури Вадима Новинського. Останній отримав 70% в компанії і почав інвестувати в географічну експансію мережі. Після окупації частини Донбасу в 2014 році 11 об'єктів нерухомості залишилися на непідконтрольною Україні території. На контрольованій урядом України території залишилося 14 торгових центрів, які зберегли назву Амстор. На їх площах в середини 2015 року з'явилися нові якірні орендарі. Основний - торгова мережа Сільпо.

Так як у групи компаній Амстор була велика заборгованість по кредитах, була ініційована процедура банкрутства декількох юридичних осіб групи. За деякими з них банкрутство перейшло в стадію ліквідації. Ключовими кредиторами Амстора були визнані банки, а не компанії з фіктивною заборгованістю. Зокрема, за Укрексімбанком визнані права вимоги за кредитами на 1,8 млрд грн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X