Нова Зеландія обмежила продаж житла іноземцям

15 серпня 2018, 14:09

У Новій Зеландії обмежили продаж будинків іноземним громадянам.

Так, відповідний новий закон ухвалив парламент країни, передає агентство Інтерфакс-Україна.

За новими правилами, іноземцям перед купівлею житла в країні доведеться спочатку заручитися схваленням місцевого Управління з іноземних інвестицій, довівши, що така угода буде вигідна країні. Правила не застосовуватимуться до громадян Австралії і Сінгапуру.

Відео дня

Як пише Financial Times, ціни на будинки в країні з населенням 4,7 млн ​​осіб за останні 10 років підскочили на 60%, а частка домовласників серед населення впала до мінімуму за 70 років.

За словами міністра торгівлі Нової Зеландії Девіда Паркера, 20% будинків в Окленді і 10% районі Куінстаунських озер, де розташована найдорожча нерухомість в країні, були куплені іноземцями в минулому кварталі.

"Можна сперечатися про те, наскільки сильно це вплинуло на ціни, але факт цього впливу беззаперечний. І сьогодні ми зробили ще один крок до відновлення великої мрії жителів Нової Зеландії про власний будинок", - сказав він.

При цьому противники закону вказували на те, що обмеження продажів будинків призведе до зниження інвестицій в будівельний сектор країни і ніяк не допоможе збільшити темпи будівництва.

"На іноземців припадає лише 3% ринку, і вони зазвичай купують нові будинки, так що іноземні інвестиції в житло призводять до створення нових будинків", - заявив автор сайту про житло Juwai.com Дейв Платтер.

Однак, незважаючи на ці аргументи, 72% новозеландців підтримали посилення контролю над передачею землі у власність іноземцям, як показало опитування 2017 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X