ТОП-10 чудес зі скла і каменю. Найамбітніші архітектурні проєкти України — як вони виглядатимуть, і де їх будують

10 липня 2021, 08:08
НВ Преміум

Журнал НВ разом з архітекторами, девелоперами й урбаністами склав рейтинг найамбітніших архітектурних проєктів України, які зараз будують.

У країна має кілька пам’яток архітектури європейського і навіть світового значення, але всі вони — справи минулого. А чи є у країні щось сучасне подібного рівня?

НВ разом із 15 провідними вітчизняними експертами у сфері архітектури та будівництва спробував зрозуміти, чи залишить початок XXI століття свій український слід у склі та камені.

Відео дня

Для цього редакція попросила респондентів опитування виділити 10 найамбітніших і найбільш вражаючих проєктів, які ще будують і які, після завершення, напевно, змінять зовнішній вигляд деяких українських міст і вплинуть на їхню культуру й економіку.

Вся ця десятка увібрала в себе важливі напрацювання сучасної урбаністики — від ідеї гарвардського професора Едварда Глейзера про те, що будівництво університету зменшує рівень злочинності в місті, до концепції Маріанни Борген, мерки Осло, яка вважає, що зелені зони та розважальні заклади запобігають міським терактам.

Більшість фігурантів рейтингу НВ знаходяться у Києві. Але є проєкти з Дніпра й Івано-Франківська, що доводить: покращення міських просторів відбувається в усій країні.

Лук’янівська екосистема

(1-е місце; 8 балів)

Unit.City, Київ, вул. Дорогожицька, 3

Хто реалізує: холдинг UFuture

Розмір інвестицій: до $1 млрд

Орієнтовний термін повної готовності: 2025 рік

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X