Хмельницький, Порошенко, Ахметов. Хто ще інвестує у найамбітніші архітектурні проекти України
Інноваційний парк на місці заводу, мюзик-хол замість «совкового» палацу культури і побудований з нуля політехнічний вуз — у які архітектурні проекти інвестують найбагатші українці.
Журнал НВ за допомогою експертів склав ТОП-10 найбільш амбітних і вражаючих архітектурних проектів в Україні, які ще будуються, і які, будучи завершеними, напевно змінять зовнішній вигляд українських міст і вплинуть на їхню культуру і економіку.
Серед інвесторів у такі проекти — бізнесмени, що входять до топ-100 найбагатших і найвпливовіших українців.
Наприклад, проект Лук’янівської екосистеми, який отримав найвищу оцінку, розвиває холдинг UFuture Василя Хмельницького (№ 33 у списку найбагатших і № 55 найвпливовіших) з очікуваною сумою інвестицій у $1 млрд.
А на другому місці - проект мюзик-холу в норвезькому стилі від корпорації Roshen п’ятого президента України Петра Порошенка (№ 3 у списку мільярдерів і № 7 у списку найвпливовіших українців) на місці колишнього Палацу культури ім. Корольова у Солом’янському районі Києва — сама лише купівля будинку коштувала 66 млн грн, остаточна сума інвестицій поки не відома.
Серед найбільших українських бізнесменів, що інвестують у сучасну архітектуру, — Рінат Ахметов, найбагатший українець і друга за впливовістю людина в Україні. У планах групи Метінвест, мажоритарним співвласником якої є Ахметов, — будівництво вузу Метінвест Політехніка у Маріуполі, на який металургійний концерн готовий витратити до $25 млн.
Сергій Тігіпко (№ 11 за статками та № 54 за впливом) не менш амбітний в архітектурному плані: проект Kyiv City на Рибальському півострові, в який інвестує Тігіпко, оцінюється в $1 млрд — щоправда і завершення будівництва планується до 2032 року.
Повну версію статті ТОП-10 чудес зі скла і каменю читайте тут.