Як реформують будівельну галузь

28 лютого 2020, 11:05

Міністерство регіонального розвитку опублікувало проект постанови щодо реформування ДАБІ

В кінці лютого Міністерство регіонального розвитку опублікувало проект постанови Кабінету міністрів про реформування ДАБІ. У документі йдеться про створення двох додаткових структур замість існуючої інспекції -Державні інспекцію містобудування та Державне агентство з питань технічного регулювання в містобудуванні. «Наявність значної кількості адміністративних повноважень в центральному органі виконавчої влади призвело до того, що Держархбудінспекція за останні роки стала однією з найбільш корумпованих державних структур в Україні», - сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

Відео дня

Експерти розкритикували документ. Представник Кабінету міністрів у Верховній Раді, екс-керівник секції Будівництво BRDO Олена Шуляк каже, що міністерство без попереднього обговорення опублікував проект постанови, який повністю нівелює намір реформувати галузь. «Документом пропонується перейменувати і створити кілька нових структур в рамках ДАБІ. Багато моментів у цьому документі суперечать нашому законодавству. Відповідно, навряд чи будуть працювати », - говорить вона.

Олена Шуляк каже, що головною реформою будівельної галузі в Україні має стати запровадження Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва. Спочатку планувалося ліквідувати ДАБІ, замінивши її більш прозорими і ефективними механізмами, а також розділити контрольну і дозвільну функції. За відповідний законопроект зі створення єдиної електронної системи Верховна Рада проголосувала ще восени минулого року. Планувалося, що до 1 лютого має бути затверджений план заходів щодо впровадження е-системи, а до 1 березня - розроблений порядок присвоєння адрес об'єктам нерухомого майна.

«Постанова міністерства передбачає виключення поняття «електронний кабінет замовника» з Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів. Тобто, наша ідея про створення суспільного телебачення і прозорого е-кабінету знищується. Я щиро не розумію для чого це робити, адже в результаті такого рішення ми отримаємо лише видимість реформи, а в реальності все залишиться на своїх місцях: армія чиновників знову буде поле для маніпуляцій і корупції», - повідомила Шуляк.

Показати ще новини
Радіо NV
X