Бойкот. Китайські орендодавці закривають магазини H&M через відмову ритейлера купувати бавовну в Синьцзяні — Bloomberg
У Китаї орендодавці закривають магазини H&M через відмову шведської компанії купувати бавовну в Синьцзяні. Також магазини H&M зникають з карт у застосунку.
Власники торгових площ у Китаї закрили щонайменше шість магазинів бренду H&M в містах Урумчі, Іньчуань, Чанчунь і Ляньюнган, повідомляє Bloomberg з посиланням на операторів торгових центрів.
Водночас місцеві ЗМІ повідомляють про більшу кількість закритих магазинів і публікують фото, на яких зображено, як знімаються вивіски H&M.
Деякі оператори торгових центрів заявили, що закриття магазинів H&M було прийнято орендодавцями «через неповагу» ритейлера до Китаю.
Також Bloomberg, що магазини H&M зникли з карт Apple Maps і Baidu Maps в Китаї. При цьому розташування конкуруючих магазинів онлайн-карти продовжували відзначати справно. Водночас пошук у Google Maps показав більш десятка точок H&M в столиці і околицях, пише видання. Однак цей сервіс доступний у Китаї тільки через VPN.
У Китаї Apple отримує картографічні дані від AutoNavi Software, що належить Alibaba. Baidu збирає свої власні дані.
Зазначається, що закриття магазинів загрожує бізнесу H&M, оскільки КНР — це четвертий за величиною ринок для ритейлера після Німеччини, США і Британії.
Китай є четвертим найбільшим ринком для ритейлера після Німеччини, США і Британії. У 2020 році на КНР припало 5,2% продажів компанії.
Бойкот H&M у Китаї пов’язаний з відмовою ритейлера використовувати бавовну, вироблену в Синьцзяні — регіоні, де проживають уйгури. Крім шведської компанії в Китаї також закликають бойкотувати Nike і Adidas, однак саме шведський ритейлер зіткнувся з найжорсткішими наслідками.
Зазначається, що ситуація ескалується в міру того, як США, Британія та інші країни заявляють про порушення прав людини в відношенні уйгурів в Синьцзяні, а напруженість між Китаєм і Заходом наростає.
Представник H&M у Китаї не став коментувати ситуацію виданню. Представник ритейлера в Європі заявив, що нині компанія не може коментувати ситуацію. Станом на 30 листопада у ритейлера було 505 магазинів у Китаї.
У січні цього року держсекретар США Майк Помпео звинуватив Китай в геноциді уйгурів і злочинах проти людяності. Як писало видання Axios, США стали першою країною, яка назвала утиски уйгурів у Китаї геноцидом.
Уйгури — мусульмани тюркського походження, які живуть на північному заході Китаю. З 2018 року в ЗМІ почали з’являтися доповіді про переслідування цієї етнічної групи з боку китайської влади.
За оцінками правозахисних організацій, в провінції Синьцзян понад мільйон уйгурів і представників інших мусульманських меншин знаходяться в так званих «Таборах для перевиховання», де їх змушують відмовлятися від їх релігії, культури і мови.
Китайська влада заперечує всі звинувачення в утисках уйгурів і називає ці установи «освітніми центрами» для запобігання небезпеці ісламістської радикалізації.
