Лізинг від забудовників і дороге передмістя – новини ринку нерухомості

6 червня 2017, 10:14
Головні новини ринку нерухомості від НВ Бізнес

1 В Україні може з'явитися послуга лізингу від забудовників

Платоспроможний попит на квартири в Україні невеликий. Саме тому забудовники намагаються використовувати різноманітні інструменти, щоб його стимулювати – партнерські програми банківського кредитування, гнучкі умови розстрочки, знижки та акції.

Ще одним інструментом може стати лізинг нерухомості. Лізинг передбачає оренду з правом викупу. Це мікс класичних купівлі-продажу та оренди.

Відео дня

У випадку з новобудовами, розповідає адвокат Андрій Тригуб з АО "Скляренко, Сидоренко і Партнери", орендодавцем квартири може виступати забудовник або пов'язана з ним компанія. Фізична особа не може виступати лізингодавцем, ним може бути тільки підприємство.

Головною перевагою лізингу квартири експерт називає фактичну розстрочку платежів за її купівлю, це дозволяє придбати житло клієнтам без заощаджень.

«Основним недоліком я б назвав відсутність у покупця права власності на квартиру при необхідності фінансових вкладень у ремонт і благоустрій. Також слід враховувати, що лізингодавець зберігає повне право розпоряджатися такою квартирою до моменту виплати всіх лізингових платежів», - підкреслив Тригуб.

До ризиків можна віднести і передбачений Законом механізм резерву непередбачених витрат лізингодавця. Його розмір може досягати до 3% вартості квартири. Потенційна проблема може полягати в тому, що лізингоодержувач повинен компенсувати ці витрати, не маючи можливості впливати на прийняття рішень щодо їх здійснення.

2 Дарницький район Києва буде ще більше забудований

На цьому тижні начальник КО Київгенплан Сергій Броневицький заявив, що згідно з проектом нового Генерального плану Києва, за рахунок обмеження будівництва житла на лівому березі Дніпра планується ліквідувати дисбаланс, коли 40% населення української столиці щодня їздить на роботу на правий берег.

Тим часом земельна комісія Київради ухвалила детальний план території (ДПТ) Дарницького району в рамках Дніпровської набережної, вул. Здолбунівської та пр. Петра Григоренка, повідомляє агентство Столична нерухомість.

Відповідний ДПТ охоплює територію 226,97 га. Проектна територія ділиться на 6 кварталів, утворених магістралями районного значення та вулицями Канальна, Клеманська, Здолбунівська, Причальна та Сортувальна.

При цьому заплановано будівництво дев'яти дитячих садків, трьох загальноосвітніх шкіл I-III ступенів, а також ще однієї початкової школи.

3 Названо найдорожчі передмістя Києва

Ступінь віддаленості населеного пункту передмістя не є визначальним чинником вартості квадратного метра.

Це у своєму дослідженні відзначають експерти Альянс Новобуд. Однак, у більшості випадків житло в містах, які розташовані найближче до Києва, коштує дорожче. Так, найдорожчу нерухомість пропонують в новобудовах у таких населених пунктах, як Вишгород, Гатне, Крюківщина, Петропавлівська та Софіївська Борщагівка. Вони найменш віддалені від столиці, а середня вартість квадратного метра перевищує 13 000 грн.

Оптимальними за співвідношенням «віддаленість – ціна» є населені пункти другої групи: Бровари, Буча, Вишневе, Ірпінь, Святопетрівське. Ці міста розташовані трохи далі від Києва, а ціновий діапазон коливається в межах від 11 800 до 13 100 грн за квадратний метр. Умовна третя група представлена трьома населеними пунктами (Білогородка, Ворзель, Гостомель), відстань від центру Києва до яких становить 30–35 км.

Купивши квартиру в місті з третьої групи, можна заощадити найбільше, але відстань до столиці буде максимальна. Ціни в цьому сегменті не перевищують 11 000 грн за «квадрат».

Однак логіку ринку «ламає» так звана четверта група, до якої експерти віднесли міста, розташовані далі від столиці. Це Бориспіль (39 км), Обухів (45 км) і Українка (45 км). Тут ціна квадратного метра житла в сегменті первинної нерухомості в середньому становить близько 12 000–14 000 грн.

«Виділяються три міста, в яких вартість квадратного метра переоцінена. Вони досить сильно віддалені від Києва, але ціни там порівнянні з цінами в містах, які розташовані майже вдвічі ближче», - йдеться в дослідженні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X