Квартири дорожчають, будинки дешевшають – огляд ринку нерухомості

7 квітня 2017, 19:00
Найголовніші новини ринку нерухомості від НВ Бізнес

1 Квартири на первинному ринку додали в ціні

У столичних новобудовах середня вартість квартир у березні 2017 року склала 23,3 тис грн./кв. м. Щодо лютого середня вартість збільшилася на 0,1%.

Як повідомляють аналітики порталу Столична нерухомість, найбільше подорожчало житло в комфорт класі – на 1% - до 21,8 тис грн /кв. м та в економ-класі – тут зростання спостерігалося на 0,9% - до 16,7 тис грн /кв. м.

Відео дня

Виріс і преміум-клас - на 1,2% - до 46,3 тис. грн / кв. м.

Структура пропозиції виглядає таким чином: новобудови комфорт-класу займають 37% ринку, комфорт-клас – 26%, а бізнес-класу - 25%, преміум-клас – 12%.

Схоже, що ринок житла набуває стійкості. Забудовники реагують на запити покупців - триває тренд розумного зменшення площ квартир, впровадження технології «розумного будинку» в ЖК бізнес-класу і комфорт-класу та пошуку свіжих архітектурних рішень.

2Дешевшають приватні будинки, але не у всіх районах

Життя у приватному будинку має ряд переваг – приватна територія, відсутність сусідів, свіже повітря. При цьому відкритим залишається питання енерговитратності, адже опалювати навіть будинок середньої квадратури при нинішніх тарифах виявляється досить витратним.

Тим не менш свій покупець у цього сегмента є.

У першому кварталі 2017 року, за даними порталу Столична нерухомість, будинки в Києві втратили в ціні 0,5%, а в передмісті столиці – 1,4%.

Є райони, де будинки виросли в ціні. І зростання досить помітне. Наприклад, у Голосіївському районі зростання склало 2,1%, а в Шевченківському – відразу 5,4%.

У передмісті столиці ціна квадратного метра будинків знизилася до $805.

За рік приватні будинки в столиці подешевшали в доларовому еквіваленті на 9%.

3 У Києві на нерухомість в березні витратили $19,5 млн

Березень видався менш вдалим для столичного ринку нерухомості, ніж лютий. Обсяг капіталовкладень у нерухомість Києва склав $19,5 млн. Це на 13,5% нижче показників лютого 2017 року. Про це повідомила Галина Мельникова, Генеральний директор АН Благовіст.

Найбільше купували житло до $50 тис. Це 37% від загального числа операцій. Купували найчастіше 1-2-кімнатні квартири. Серед районів перевагу віддавали Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Голосіївському, Солом'янському районах.

Сегмент $50-100 тис. на ринку зайняв 42%. Це 2-3-кімнатні квартири в Голосіївському, Печерському, Оболонському, Дарницькому, Шевченківському, Солом'янському, Святошинському районах.

Житло від $100 до 250 тис. на ринку зайняло 21% від загального числа угод.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X