Нові правила. Садові ділянки прирівняли до земель сільгосппризначення — як змінилося оформлення угод з їх купівлі-продажу

1 серпня 2021, 09:34
НВ Преміум

Покупцям будинків з ділянкою в садовому товаристві доведеться проходити детальну перевірку заради покупки чотирьох — шести соток землі. Як це відбилося на ринку заміської нерухомості?

Потенційним покупцям невеликого будиночка з ділянкою площею 4−6 соток в садовому товаристві потрібно готуватися до детальної перевірки. З 1 липня правила покупки цих ділянок стали такими ж, як і земель сільськогосподарського призначення. Нотаріус зобов’язаний перевірити, чи не перебуває продавець в санкційному списку, скільки землі він вже купив, і надати документи, які підтверджують джерело походження коштів. За додаткову перевірку покупцям і продавцям доведеться доплатити близько 3 тис. грн.

Відео дня

Законодавчі інновації

Продавці будинків, які перебувають в садових товариствах, з подивом дізнаються про те, що земельна реформа торкнулася і їх. З 1 липня фізичним особам в Україні дозволили продавати і купувати землі сільськогосподарського призначення, але не більше 100 га в одні руки. «Виявилося, що ці правила торкнулися і тисяч власників житлових будинків з ділянками в садових товариствах, яких багато під Києвом», — розповідає киянка Наталя Кирилова (прізвище змінене на прохання спікерки). На початку липня вона разом із чоловіком планувала провести операцію і купити будинок площею близько 200 кв. м і ділянкою площею 8 соток в селі Осещина Вишгородського району за $100 тис.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X