Китайські міста вилучають виручку забудовника Evergrande, щоб виключити нецільові витрати

27 вересня 2021, 09:28

У Китаї місцева влада почала вилучати виручку забудовника Evergrande, який знаходиться на межі дефолту.

Влада як мінімум двох міст в Китаї взяла під свій контроль виручку забудовника Evergrande від попереднього продажу нерухомості, щоб запобігти можливому нецільовому використанню коштів компанією. Про це пише Financial Times.

Відео дня

Бюро житлового будівництва одного з районів Гуанчжоу звернулося до дочірньої компанії Evergrande з проханням передати дохід від передпродажної виручки від продажу житла в замороженому комплексі Sunshine Peninsula на контрольований державний рахунок.

Таким чином місцева влада планує «захистити інтереси покупців житла і продовжити будівництво».

За словами співрозмовників видання, зі схожою проханням до забудовника також звернулися влади в Чжухаї - південному місті, розташованому по сусідству з Макао.

Такі заходи ознаменували посилення зусиль щодо стримання впливу боргової кризи Evergrande, який потряс глобальні фінансові ринки минулого тижня і викликав протести з боку постачальників та інвесторів.

Побоювання з приводу більш широкого поширення кризи посилилися після того, як інвестори в офшорні облігації Evergrande не отримали від компанії виплату за відсотками минулого тижня. У Evergrande є 30-денний пільговий період, щоб все-таки розплатитися з інвесторами й уникнути дефолту.

Як пише FT з посиланням на китайський фінансовий журнал Caixin, з серпня вісім інших провінцій звернулися з проханням до Evergrande про розміщення доходів на рахунках влади, оскільки девелопер призупинив виконання сотень незавершених проєктів.

«Китайські девелопери зазвичай розподіляють виручку від продажів, призначену для конкретних проєктів, для інших цілей, від виплати боргу до покупки землі. Це більше не варіант», - зазначив сінгапурський економіст Loomis Sayles Бо Чжуан.

За словами людей, близьких до компанії, за станом на початок цього місяця компанія призупинила роботи на сотнях об'єктів по всьому Китаю. При цьому в більшості об'єктів житло вже продано. Призупинення будівництва викликало потік скарг і протести покупців житла і роздрібних інвесторів.

Пекін зробив завершення житлових проектів Evergrande своїм пріоритетом в ситуації з компанією, яка знаходиться на межі дефолту. За словами одного з керівників девелопера, в спробах вирішити ситуацію, місцеві органи влади дозволяють прискорений продаж нерухомості за проєктами, які не відповідають вимогам зонування

Однак і це не допомагає повністю ліквідувати дефіцит фінансування.

Відзначається, що на минулому тижні Evergrande не справив виплати $83,5 млн за доларовими облігаціями у встановлений термін. Тоді The Wall Street Journal з посиланням на джерела писав, що Пекін попросив місцеву владу готуватися до можливого краху другого за розміром забудовника в країні.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Нагадаємо, що на початку минулого тижня проблеми китайського забудовника Evergrande привели до падіння фінансових ринків. На ситуацію з китайським забудовником відреагували не тільки фондові ринки, а й курс біткоїна.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X