Кожен другий товар Apple в Україні контрабандний – офіційний дистриб'ютор техніки

16 серпня 2018, 15:38

В Україні є проблема з "сірим" імпортом техніки Apple.

Про це заявив керівник напрямку ритейл офіційного дистриб'ютора техніки Apple – компанії Асбіс-Україна Віталій Мельниченко в коментарі профільному порталу Retailers.

"За нашими оцінками, "сірий" імпорт становить близько 50%", – зазначив він.

Відео дня

При цьому, учасники ринку побутової техніки та електроніки кажуть, що ця частка є вищою і становить від 70%. Наприклад, співвласник мережі Фокстрот Валерій Маковецький оцінює частку сірої продукції Apple в 90%.

Керівник мережі електроніки Brain Тарас Мазур додає, що в Україні близько 90% ринку "бавиться" неофіційним товаром. "Ті ритейлери, які працюють "по-білому" мають досить низькі позиції на ринку. Коли товар ввезений в країну нелегально, продавець може собі дозволити різні знижки та акції – це приваблює клієнтів. Так на деяких ресурсах той же iPhone можна знайти на 20% дешевше", – говорить Мазур.

Через рекомендовану роздрібну ціну від Apple і сірий імпорт, продавати яблучну продукцію не вигідно, розповіло виданню високопоставлене джерело в одній з мереж електроніки. Інше джерело зазначає, що у Apple найнижча маржинальність.

На зарубіжних ринках подібна ситуація щодо маржі. Наприклад, видання The EconomicTimes повідомляє, що Apple генерує мінімальний прибуток для своїх партнерів-реселерів – маржа може становити 1,5-2%, якщо клієнт платить карткою, і приблизно 4,5%, якщо готівкою. Для розуміння, під час продажу техніки Samsung або Xiaomi маржа становить до 15%, йдеться у статті. Однак ритейлери і далі співпрацюють з Apple через високий попит на їхні продукти.

Нагадаємо, що раніше засновник інтернет-магазину Rozetka Владислав Чечоткін заявив, що майданчик перестав продавати техніку Apple, тому що вона "не надходить офіційно в Україну".

Крім того, він звинуватив ритейлера Цитрус у торгівлі контрабандою. "Цитрус повідомляє, що відкриває перший офіційний Apple Shop, і при цьому спокійно торгує контрабандою", – сказав Чечоткін.

Зі свого боку Цитрус спростував такі звинувачення: "Компанія Цитрус має статус Apple Authorised Reseller і купує товар безпосередньо в офіційного авторизованого дистриб'ютора продукції Apple – компанії АСБІС-Україна".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X