«Повертаючись до бізнесу». Корбан заявив, що подав позови до Цитруса на 1 млрд грн

17 червня 2021, 12:29

Геннадій Корбан заявив про позови до компанії Цитрус та її співвласника Григорія Топала і звинуватив ритейлера в ухиленні від сплати податків і «сірому» розмитненні. Доповнено.

Дніпропетровський бізнесмен Геннадій Корбан заявив, що його юристи подали позовів до партнера-співвласника компанії Цитрус Григорія Топала і групи юридичних осіб, які він контролює, на суму понад 1 млрд грн. Про це він написав у своєму Facebook.

Відео дня

Також Корбан заявив, що його юристи підготували скарги в правоохоронні та податкові органи. Він додав, що «отримав 50%-у частку в групі компанії Цитрус» і «повертається в бізнес».

«Наразі мої юристи вже подали понад чотири судових позови загальною сумою понад на 1 млрд гривень до партнера-співвласника компанії Цитрус Григорія Топала і групи юридичних осіб, які він контролює. Також підготовлені скарги в правоохоронні та податкові органи України», — написав Корбан.

Також Корбан звинуватив Цитрус в оптимізації податків шляхом переуступлення боргів без згоди кредиторів, передачі оборотних товарів на безоплатній основі фірмам-сателітам і багаторічному «сірому» розмитненні товарів компанією.

Доповнено о 17:10. У відповідь на заяву Корбана в компанії Цитрус заявили, що бізнесмен не отримував 50% -ву частку в групі компанії.


«У рамках судового процесу, де ми оскаржуємо отримання частки, адвокат Корбана надав договір корпоративного управління, на підставі якого Корбан в праві керувати 50% часткою компанії ЗТ-Інвест, яка не має ніякого відношення до групи компаній Цитрус», — йдеться в заяві компанії.


Також в компанії заявили, що нічого не знають про «глибокому аналізі» компанії, про який раніше заявив Корбан. Водночас в компанії додали, що недавно успішно закінчили міжнародний аудит.


У компанії заявили, що оплачують всі податки строго в рамках чинного законодавства.


«Тільки поганий бізнесмен не займається оптимізацією податкових виплат. Ми це робимо в рамках закону », — кажуть в Цитрусі.


Також в цитрусі підкреслили, що торгують тільки офіційної технікою і спростували «передачу» оборотних товарів «на безоплатній основі.


«Ми губимося в здогадах, що стоїть за цим терміном», — заявили в компанії.


У Цитрусі підкреслили, що ведуть судові розгляди з Геннадієм Корбаном у справі про ЗТ-Інвест.


«Ймовірно, настав час звернутися з позовом до суду за наклеп. Зараз 2021 рік і рейдерські прийоми з 90-х не пройдуть », — йдеться в заяві Цитруса.

Нагадаємо, що в березні цього року Геннадій Корбан придбав 50% в одній з юросіб мережі магазинів електроніки Цитрус — ТОВ ЗТ-ІНВЕСТ.

У відповідь на це в Цитрусі заявляли, що Корбан придбав частку в компанії ЗТ-ІНВЕСТ у прихований спосіб, і додали, що вже подали позов до суду про перегляд законності такого придбання.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Пізніше Корбан заявляв, що після придбання частки в одній з юросіб Цитруса ТОВ ЗТ-ІНВЕСТ планує зайнятися оптимізацією компанії. Зокрема, він заявив про плани перенести юридичну адресу компанії з Одеси в Дніпро. Також Корбан додав, що вже почав будувати нову онлайн-платформу для компанії разом з Дмитром Зінченком.

У самому Цитрусі стверджували, що купівля частки в одній з юросіб не дає Корбану можливості односторонньо і без узгодження другої сторони ухвалювати будь-які зміни або рішення в підприємстві.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X