Суд повернув кінотеатр Київ попереднім орендарям

23 червня 2021, 18:42

Суд визнав недійсним договір компанії Сінема-Центр на оренду приміщення кінотеатру Київ і визнав право попереднього орендодавця продовжити контракт до 2029 року.

Господарський суд Києва прийняв рішення про повернення приміщення кінотеатру Київ попереднім арнедаторам - ТОВ Культурний центр Кінотеатр Київ. Про це йдеться в рішенні суду.

Відео дня

Зокрема, суд визнав право попереднього орендаря на продовження права оренди до 4 січня 2029 року. При цьому, договір з новим орендарем - ТОВ Сінема-Центр - суд визнав недійсним. Договір був укладений 14 квітня 2019 року.

Також суд постановив усунути перешкоди для повернення попереднього орендодавця в приміщення кінотеатру Київ і стягнув з відповідачів по 2,1 тис. Грн для сплати судового збору на користь ТОВ Культурний центр Кінотеатр Київ.

Колишня директорка кінотеатру Вілія Бондаренко підтвердила виданню The Village Україна, що суд ухвалив рішення на їхню користь. Тепер відповідач може подати апеляцію. Бондаренко заявила, що за її даними Сінема-Центр уже виїхав з будівлі.

У компанії Сінема-Центр на запит видання про коментарі поки не відповіли.

На початку червня мер Києва Віталій Кличко заявляв, що кінотеатр Київ, який не працює понад два роки, залишиться закритим ще мінімум рік. За його словами орендар кінотеатру (компанія Сінема-Центр) не може зараз реалізувати проєкт через те, що в період пандемії коронавірусу інші кінотеатри компанії були закриті і не приносили дохід. Співвласниками компанії Сінема-Центр є бізнесмен Борис Фуксман і засновник телеканалу 1+1 Олександр Роднянський.

Кінотеатр Київ знаходиться у метро Площа Льва Толстого. У січні 2019 року біля кінотеатру закінчився термін орендного договору і його закрили «На інвентаризацію». Пізніше за допомогою аукціону знайшли нового орендаря, мережа Сінема-Центр (кінотеатри Сінема-Сіті), але в грудні 2019 року в Київраді заявили, що розглядають можливість розірвання договору через заборгованість орендної плати.

13 лютого 2020 року в КМДА повідомили, що планують відкрити відремонтований Київ уже до кінця року, і переконали, що кінотеатр і раніше буде працювати як культурний центр і майданчик для проведення міжнародних кінофестивалів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X